SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canon: nowe aparaty PowerShot i Ixus

Firma Canon zaprezentowała nowe aparaty kompaktowe, w tym Ixus 140, modele PowerShot serii A (A3500 IS, A2600, A1400) oraz PowerShot N.

Canon: nowe aparaty PowerShot i Ixus

Aparaty Canon Ixus 140, PowerShot A3500 IS, PowerShot A2600 oraz PowerShot A1400 oferują funkcje ułatwiające robienie zdjęć i nagrywanie filmów w jakości HD. Wszystkie zostały wyposażone w procesor Digic 4 oraz 16-megapikselową matrycę CMOS.

Nowe modele serii PowerShot oferują 5-krotny zoom optyczny, a Ixus 140 daje możliwość 8-krotnego optycznego powiększenia. Dodatkowo, technologia Canon ZoomPlus umożliwia zwiększenie zasięgu zoomu.

Ixus 140 oraz PowerShot A3500 IS korzystają z technologii optycznej stabilizacji obrazu IS, która identyfikuje charakter drgań aparatu i automatycznie dobiera ustawienia spośród 6 różnych trybów, pozwalających na ich zredukowanie. Cyfrowy IS, w który zostały wyposażone aparaty PowerShot A2600 oraz Powershot A1400, automatycznie wykrywa każdy ruch aparatu bądź śledzonego obiektu, dostosowując do tego ustawienia ISO i czas otwarcia migawki.

Ixus 140 oraz PowerShot A3500 IS to modele, które należą do serii aparatów z funkcją W-Fi. Dzięki darmowej aplikacji Canon CameraWindow, użytkownicy mogą bezprzewodowo łączyć się z siecią i przesyłać zdjęcia oraz wideo zarówno na smartfony pracujące na systemie iOS czy Android, jak i tablety. Daje to możliwość przeglądania plików w ruchu, a także publikowania ich bezpośrednio w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook. Dodatkowo, Wi-Fi w połączeniu z Canon iMage Gateway (konto 10 GB), oferuje możliwość współdzielenia obrazów i tworzenia ich kopii zapasowych bezpośrednio z pamięci aparatu do albumów w chmurze. Aparaty te pozwalają także - dzięki usłudze GPS dostępnej w smartfonie - na zapis i oznaczenie tagiem lokalizacji, w której zostało zrobione zdjęcie. Używając aplikacji CameraWindow użytkownicy mogą bezprzewodowo zsynchronizować funkcję GPS w smartfonie ze swoim kompaktem. Uruchamiając Wi-Fi można powiązać zdjęcia zrobione aparatem z lokalizacją zarejestrowaną przez smartfon.

Każdy z nowych modeli pozwala nagrywać wideo w jakości HD o rozdzielczości 720p. Aby przejść z trybu fotografowania do filmowania wystarczy wcisnąć dedykowany przycisk nagrywania. Wszystkie aparaty oferują również możliwość pracy w trybie Eco, który został zaprojektowany dla większej oszczędności baterii. Tryb ten automatycznie wyłącza działanie niektórych funkcji aparatu, również wyświetlacza LCD, kiedy znajduje się w trybie gotowości.

Model Ixus 140 dostępny jest w czterech kolorach (szary, srebrny, czerwony, różowy) i posiada ekran LCD PureColor II o przekątnej 7,5 cm (3’’). Modele PowerShot A3500 IS (dostępne kolory: czarny, srebrny, czerwony, fioletowy) i PowerShot A2600 (dostępne kolory: czarny, srebrny, czerwony, niebieski) mają jasny wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cm (3’’). Z kolei model PowerShot A1400 posiada ekran wielkości 6,7 cm (2,7’’).

Canon PowerShot N to aparat, który został zaprojektowany z myślą o udostępnianiu zdjęć i filmów Full HD za pośrednictwem Wi-Fi, dzięki czemu współpracuje ze smartfonami i pozwala na współdzielenie plików zaraz po ich stworzeniu. Model ten wyróżnia się konstrukcją "Any Way Up".

Urządzenie oferuje tryb Creative Shot. Podczas fotografowania w tym trybie aparat analizuje scenę i określa, które z dostępnych rozwiązań i funkcji kreatywnych pomogą udoskonalić ujęcie. Ostatecznie powstaje 5 alternatywnych i generowanych automatycznie wersji oryginalnego zdjęcia, które można od razu współdzielić korzystając z odpowiedniego przycisku. Dodatkowo do dyspozycji są filtry kreatywne, w tym efekt miniatury, miękki focus, efekt aparatu zabawki czy monochromatyczny. Z kolei nowy tryb Hybrid Auto dokumentuje akcję, automatycznie nagrywając 4-sekundowy film w rozdzielczości 720p przed zrobieniem zdjęcia. Następnie, używając technologii Smart Auto aparat dobiera najlepsze ustawienia dla fotografowanej sceny. Po zakończeniu pracy wszystkie 4-sekundowe klipy mogą zostać połączone w jedno nagranie ukazujące kulisy powstawania ujęć.

Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi i przyciskowi łączenia z urządzeniem przenośnym można połączyć się ze smatfonem lub tabletem. Po zarejestrowaniu sceny użytkownik może zamieszczać zdjęcia lub filmy na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube, niezależnie od miejsca, w którym właśnie przebywa. Dodatkowo, aparat pozwala na bezprzewodowe drukowanie i przesyłanie plików do komputera. Natomiast dostęp do usług GPS w smartfonach umożliwia dodawanie do zdjęć informacji o lokalizacji.

PowerShot N posiada odchylany, pojemnościowy ekran dotykowy wielkości 7,1 cm (2,8”), który daje dostęp do takich ustawień jak ostrość czy migawka oraz umożliwia przeglądanie zdjęć przy użyciu gestów. Aparat został wyposażony w 28 mm obiektyw z 8-krotnym zoomem, 12,1-megapikselową matrycę CMOS oraz procesor Digic5 HS. System pozwala na wykonywanie zdjęć o czułości ISO do 6400. 8-krotny zoom jest wspierany przez inteligentną stabilizację obrazu, która automatycznie dobiera ustawienia stabilizacji. Technologia ZoomPlus umożliwia robienie zdjęć w pełnej rozdzielczości przy użyciu 16-krotnego powiększenia. Aparat oferuje także nagrywanie Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo, a nagrania można współdzielić online lub za pośrednictwem złącza HDMI.

Z zamkniętym ekranem i obiektywem wymiary PowerShot N wynoszą 78,6 x 60,2 x 29,3 mm. Możliwe jest ładowanie aparatu za pośrednictwem portu USB.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Canon: nowe aparaty PowerShot i Ixus

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl