SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carla Wentzel prezesem zarządu Volkswagen Group Polska

Carla Wentzel objęła stanowisko prezesa zarządu Volkswagen Group Polska. Przejęła obowiązki Pavela Šolca, który po zakończeniu 3-letniego kontraktu wrócił do centrali marki Škoda, gdzie będzie odpowiadał za obszar sales transformation & revenue manage.

Pierwszego stycznia 2024 toku Carla Wentzel objęła stanowisko prezesa zarządu Volkswagen Group Polska. Jest pierwszą w historii kobietą w strukturach zarządu Volkswagen Group Polska. Na stanowisku prezesa zarządu zastąpiła Pavla Šolca, który po zakończonym kontrakcie wrócił do centrali marki Škoda, gdzie będzie wdrażał i koordynował realizację strategicznych projektów w obszarze sprzedaży.

Carla Wentzel pochodzi z Republiki Południowej Afryki, z Grupą Volkswagen związana jest od ponad 35 lat. W swojej karierze obejmowała wiele managerskich funkcji, na swoim rodzimym rynku m.in. w obszarach sprzedaży, marketingu, aftersales, rozwoju sieci dealerskiej oraz customer experience. Przez ostatnie pięć lat pracowała w Irlandii, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu Volkswagen Group Ireland.

Od 1 stycznia 2024 roku Carla Wentzel kieruje spółką Volkswagen Group Polska, która reprezentuje marki: Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, Škoda, Seat, Cupra, Audi i Porsche. Carla Wentzel jest pierwszą kobietą w strukturach zarządu spółki.

Pavel Šolc wraca do centrali marki Škoda

Pavel Šolc, po trzech latach zarządzania spółką Volkswagen Group Polska, wrócił do centrali marki Skoda. Będzie wdrażał i koordynował realizację strategicznych projektów w obszarze sprzedaży. Jest odpowiedzialny m.in. za wdrożenie modelu agencyjnego jako przyszłego formatu sprzedaży, a także za koordynację i bieżącą optymalizację przychodów ze sprzedaży.

Pavel Šolc z Grupą Volkswagen jest związany od 1998 roku. Pracę rozpoczął w Czechach w strukturach marki Škoda. W latach 2007-2010 pracował w Wielkiej Brytanii na stanowisku head of planning Škoda United Kingdom. W 2010 roku wrócił do Czech i w centrali Škody i objął stanowisko Regional Manager, odpowiadając za kilka krajów Europy Zachodniej, w tym największe rynki, takie jak Niemcy czy Francja. Od 2016 roku do końca października 2020 roku pracował jako dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią. 

Dołącz do dyskusji: Carla Wentzel prezesem zarządu Volkswagen Group Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl