SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Carrefour obniża ceny najpopularniejszych produktów

Carrefour obniża ceny ponad 18,5 tys. produktów w związku z obniżką VAT i dodaje do tej listy 1000 najczęściej kupowanych przez klientów.

Article

Klienci sklepów własnych Carrefour zmiany ce odczują 1 lutego. Od tego dnia będą obowiązywać niższe ceny na asortyment objęty dotychczas 5% stawką VAT. Działanie to jest zgodne z założeniami rządowej Tarczy Inflacyjnej 2.0, która czasowo wprowadza zerową stawkę podatku na wybrane produkty pierwszej potrzeby.

Carrefour obniża ceny

Zobacz: Inflacja w grudniu 2021 roku wyniosła 8,6 proc. "Dynamika cen osiągnie szczyt w styczniu i wyniesie 8,8 proc."

W świetle nowych przepisów sieć prowadzi obecnie intensywne prace nad zapewnieniem klientom możliwie jak najniższych cen wskazanych produktów spożywczych w sklepach własnych. Wśród asortymentu, który obejmie ponad 18500 produktów w nowych cenach, znajdą się m.in. warzywa i owoce, wędliny i mięsa, olej, nabiał czy pieczywo.

Dodatkowo sieć podjęła decyzję o obniżce i utrzymaniu konkurencyjnych cen na blisko 1000 kolejnych produktów, które klienci wybierają najczęściej podczas swoich zakupów, np. z kategorii kosmetyków, chemii domowej czy pozostałych produktów spożywczych nie objętych obniżką VAT.

Zobacz: Cena koszyka zakupowego w grudniu wyższa niż w listopadzie. Największy wzrost odnotowano w sieci Carrefour, najtaniej w Auchan

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dołącz do dyskusji: Carrefour obniża ceny najpopularniejszych produktów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
didi
Carrefour Express to prawdopodobnie najdroższa sieć sklepów w Polsce.
7 0
odpowiedź
User
do didi
Sklepy Carrefour Express są prowadzone przez niezależnych franczyzobiorców, więc nie ma się co dziwić, że ceny takie wysokie.
7 0
odpowiedź