SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carrefour zamyka sieć sklepów Galerie Alkoholi. Będą zwolnienia grupowe

Firma Carrefour Polska zdecydowała o zamknięciu sieci sklepów specjalistycznych Galerie Alkoholi oraz niektórych placówek innych sieci. W związku z tym spółka rozstanie się maksymalnie z 165 pracownikami.

- Działając na bardzo konkurencyjnym rynku handlowym w Polsce, konsekwentnie realizujemy plany strategiczne, aby wzmocnić pozycję naszej firmy i przyspieszyć jej transformację. Zgodnie ze strategią Carrefour 2026, koncentrujemy naszą działalność na rozwoju najlepszych formatów, co pozwoli nam skuteczniej odpowiadać na potrzeby klientów w trudnym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Carrefour Polska.

Firma zlikwiduje wszystkie sklepów specjalistycznych z alkoholem pod szyldami Galerie Alkoholi, które przejęła w 2015 r. od Grupy Belvedere (obecnie Marie Brizard). Było ich wtedy niemal 40, teraz Carrefour nie podaje ich liczby. Zniknie tez część własnych sklepów Carrefour Express o takim samym profilu.

Dodatkowo trzy supermarkety Carrefour Market zostaną zamknięte z powodu wygaśnięcia umów najmu.

Zwolnienia grupowe z powodu likwidacji sklepów

Firma zmuszona będzie zwolnić część pracowników zamykanych sklepów, dla których nie udało jej się znaleźć pracy w innych lokalizacjach.

- Dlatego złożyliśmy w dniu 19 stycznia 2023 r. do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych, którymi objęte zostanie łącznie maksymalnie 165 osób. Poinformowaliśmy o tym również organizacje związkowe, jednak konsultacje z naszymi partnerami społecznymi nie przyniosły porozumienia - podaje biuro prasowe Carrefour Polska.

Firma ogłosiła regulamin zwolnienia grupowego. Dla zwalnianych pracowników sieć przewiduje on m.in. możliwość skorzystania z dodatkowych świadczeń pieniężnych i usługi tzw. outplacementu.

Carrefour uruchamia sklepy w miejsce placówek Tesco

Carrefour cały czas otwiera nowe sklepy - w ostatnich latach ruszały głównie hipermarkety czy supermarkety, które zajęły w centrach handlowych lokale po sklepach sieci Tesco, która wyszła z Polski. W tym roku firma zamierza uruchomić dwa kolejne hipermarkety w miejsce byłych sklepów Tesco (w Gorzowie Wielkopolskim i Włocławku), a także otworzyć hipermarket kompaktowy, który zastąpi słynny Supersam w CH Plac Unii (Warszawa).

Jednocześnie w 2022 r. spadła ogólna liczba sklepów Carrefoura w Polsce. 2022 rok sieć zakończyła z liczbą 928 placówek w Polsce. Rok wcześniej było ich 955. Powodem spadku było zmniejszenie liczby franczyzowych placówek pod szyldem Carrefour Express.

Dołącz do dyskusji: Carrefour zamyka sieć sklepów Galerie Alkoholi. Będą zwolnienia grupowe

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
Francuska marka sklepowa, walczaca z alkoholem ?
odpowiedź
User
Seba
Tak nam się marzyły wielkie sieci a one cały czas podatków w PL nie płacą a jak płacą to znikome.
odpowiedź
User
quest
Tak nam się marzyły wielkie sieci a one cały czas podatków w PL nie płacą a jak płacą to znikome.

Pewnie taka Biedronka, to też płaci podatki u siebie w Portugalii, a nie w Polsce.
odpowiedź