SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Carrefour zwalnia w Polsce tysiące pracowników

Carrefour niedawno ogłosił, że przeprowadzi w Polsce zwolnienia grupowe, w ramach których pracę straci ok. 400 osób. Najnowsze doniesienia pokazują jednak, że sieć ma w tym zakresie o wiele szersze plany.

fot. materiały prasowe Article

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu Carrefour zapowiedział zwolnienia grupowe w ramach "upraszczania swojej organizacji". W Polsce miały one dotyczyć 3 proc. pracowników, a więc ok. 400 osób spośród kadry menedżerskiej średniego szczebla.

Jednak jak podał money.pl, zmiany w sieci Carrefour będą znacznie większe. Serwis co prawda otrzymał z biura prasowego sieci oświadczenie potwierdzające powyższe plany, ale stoją one w sprzeczności z informacjami dochodzącymi z lokalnych urzędów pracy. Z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie portal dowiedział się, że ostatnio Carrefour poinformował o zamiarze wręczenia wypowiedzeń aż 4 035 osobom, przy czym miałyby to być wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy, a z firmą definitywnie miałoby się pożegnać 42 pracowników. Z kolei Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie otrzymał informację o zamiarze zwolnienia przez Carrefour 280 osób.

Dodatkowo Carrefour zamierza zwolnić nie tylko osoby z kadry menedżerskiej średniego szczebla, ale też kasjerów czy zaopatrzeniowców.

Podejmowane przez Carrefour działania to efekt słabych wyników za II kwartał 2020 r., których główną przyczyną były ograniczenia wprowadzona na czas pandemii koronawirusa, mające negatywny wpływ na hipermarkety sieci zlokalizowana na terenie galerii handlowych. Sprzedaż sieci w Polsce spadła rok do roku o 10,3 proc., a sprzedaż porównywalna (like-for-like, LfL) była o 4,2 proc. niższa niż w analogicznym okresie roku 2019.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 tys. GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Carrefour posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach i obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie. W 2019 roku firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 80,7 mld euro. Grupa liczy ponad 325 tys. pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Carrefour zwalnia w Polsce tysiące pracowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
Wcale mnie to nie dziwi. I nie współczuję zwalnianym kasjerom, bo już na początku br. zaobserwowałem, jak chętnie odsyłali klientów do kas bezobsługowych pod pretekstem, że u nich płatność tylko gotówką. Bo pracować im się nie chciało! Skoro tak, to osiągnęli sukces... w ogóle nie muszą pracować!
2 0
odpowiedź
User
xyz
Pomyłka, przepraszam, kas samoobsługowych oczywiście.
0 0
odpowiedź