SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carslberg Polska testuje nowe opakowania piwa

Carlsberg Polska testuje na polskim nowe opakowanie piwa – karton z zaokrąglonymi narożami. Rozwiązanie to ma pozwolić zaoszczędzić do 224 ton dwutlenku węgla rocznie, zwiększyć obszar komunikacji marketingowej z konsumentami i zapobiegać nieestetycznym zagnieceniom naroży.

Carlsberg Polska poszukuje sposobów na ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz rozwiązań na ekspozycję produktów i komunikację z konsumentami. Dlatego firma testuje obecnie Round Wrap - innowacyjne kartonowe opakowanie zbiorcze na piwo w butelce, które charakteryzuje się zaokrąglonymi narożami uzyskanymi dzięki zastosowaniu papieru wewnątrz tektury falistej o niższej gramaturze niż na zewnątrz. Dzięki temu opakowanie pozwala na redukcję emisji CO2 nawet do 24 proc. (w stosunku do porównywalnej specyfikacji standardowego rozwiązania), nadając się jednocześnie prawie w 100 proc. do recyklingu.

Mniej folii, bez zgnieceń na rogach

- Opakowanie pozwala na dopasowane foliowanie palet i tym samym umożliwia ograniczenie zużycia folii przy jednoczesnym zachowaniu ich stabilizacji na wysokim poziomie. Dotychczas zdarzało się, że podczas strechowania palet z wyrobem gotowym lub transportu, kartony ulegały zgnieceniu na rogach - rogi nieestetycznie załamywały się. Kartony o zaokrąglonych rogach eliminują ten problem. Dzięki temu nasze produkty trafiają do sklepów i konsumentów idealnie zapakowane, a to przekłada się na wizerunek naszych marek. Jestem przekonany, że detaliści oraz konsumenci docenią tę innowację - mówi Jarosław Sepioło, menedżer ds. rozwoju pakowania Carlsberg Polska.

Ponadto, karton Round Wrap umożliwia zastosowanie grafiki na narożach, co zwiększa obszar komunikacji marketingowej z konsumentem. Możliwe jest wykorzystanie całej powierzchni bocznej 360 stopni jako nośnika reklamowych treści. Unikalny kształt wyróżnia karton na półce sklepowej i przyciąga uwagę konsumentów.

- Implementacja rozwiązania DS Smith Round Wrap była możliwa dzięki bliskiej współpracy z Carlsberg Polska. Nowe opakowanie niesie ze sobą korzyści wytrzymałościowe, środowiskowe, a także w obszarze komunikacji z konsumentem. Jesteśmy dumni, że jako wiodący dostawca przyjaznych środowisku rozwiązań opakowaniowych, mogliśmy razem z Carlsberg Polska wdrożyć to innowacyjne opakowanie na polskim rynku – dodaje Beata Lis-Kozłowska, dyrektor ds. sprzedaży w DS Smith.

Round Wrap wdrożony został we współpracy z DS Smith Polska, a w 2024 roku Carlsberg Polska testuje kartony na markach piw Carlsberg, Garage i Somersby.

Dołącz do dyskusji: Carslberg Polska testuje nowe opakowania piwa

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdumiony
"i zapobiegać nieestetycznym zagnieceniom naroży"

Zapobiegać czemu?
odpowiedź
User
Zdumiony
"uzyskanymi dzięki zastosowaniu papieru wewnątrz tektury falistej o niższej gramaturze niż na zewnątrz"
Co ma niższą gramaturę wewnątrz, niż na zewnątrz? Papier czy owa tektura falista? Chyba ona. Ale w takim razie po co jeszcze papier? Nie. Coś pomyliłem. Ja tego zdania najzwyczajniej w świecie nie rozumiem.

Czy wśród czytelników tego serwisu znajdzie się ktoś o IQ wyższym od mojego, żeby to wyjaśnić?
odpowiedź
User
sg
Serio myślą, że komuś robi różnicę, czy rogi są pozaginane ?
odpowiedź