SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carsmile uruchamia platformę z samochodami dostawczymi

Serwis Carsmile, oferujący najem i leasing samochodów, wprowadza platformę Carsmile PRO z autami dostawczymi. - Zaoferujemy możliwość zamówienia kilkoma kliknięciami specjalistycznego samochodu. To może być laweta, foodtruck, a nawet koniowóz - opisuje Michał Kniiter, wiceprezes Carsmile.

Article

Oferta Carsmile PRO jest skierowana przede wszystkim do klientów biznesowych. Platforma umożliwia skonfigurowanie samochodu dostawczego dopasowanego do specyfiki działalności prowadzonej przez każdego użytkownika, w oparciu o takie parametry jak moc silnika, wielkość przestrzeni załadunkowej, rodzaj ogrzewania i chłodzenia czy sposób otwierania drzwi.

- Samochód dostawczy wymaga zindywidualizowanego podejścia, aby spełniał on swoją rolę w konkretnym biznesie. Inny samochód jest potrzebny do przewożenia mrożonek, inny do transportu i załadunku materiałów budowalnych, a jeszcze inny do przyrządzania gorących posiłków - zauważa Michał Knitter, wiceprezes Carsmile, odpowiedzialny za platformę Carsmile PRO.

- „Dostawczaki” to zupełnie inny rynek niż samochody osobowe, w przypadku których stawiamy w Carsmile na oferowanie gotowych modeli niż na indywidualną konfigurację - zaznacza.

Sprzedaż aut dostawczych na Carsmile wzrosła czterokrotnie

Carsmile oferuje długoterminowy wynajem (abonament) oraz leasing nowych samochodów, obecnie na platformie jest dostępnych ok. 1,2 tys. modeli większości marek. Serwis działa od połowy 2018 roku, jak dotąd sprzedał 3,6 tys. aut, z czego prawie 2 tys. w ub.r. mimo spadku całego rynku nowych samochodów.

Sprzedaż auto dostawczych na platformie zwiększyła się w ub.r. cztery razy, 66 proc. z nich zostało sprzedanych w ramach abonamentu, a 34 proc. w leasingu.

- Ogromne zainteresowanie samochodami dostawczymi, które do tej pory oferowaliśmy w ramach naszej podstawowej platformy, utwierdziły nas w przekonaniu, ze warto temu segmentowi poświęcić odrębną linię biznesową, a zatem stworzyć nową markę i dedykowany serwis z innowacyjną technologią tylko dla samochodów dostawczych i specjalistycznych - wyjaśnia Michał Knitter.

Jesienią ub.r. większościowy pakiet udziałów Carsmile kupiła Grupa OLX. Nie podano wartości transakcji.

- Po trzech latach od rozpoczęcia działalności przez Carsmile jesteśmy w momencie, w którym, nasz nowatorski model biznesowy został pozytywnie zweryfikowany przez rynek, a sprzedaż samochodów przez Internet okazała się sukcesem. Jednocześnie od kilku miesięcy działamy w strukturach międzynarodowej Grupy OLX, która uwierzyła w nasz potencjał. To wymarzony moment, aby zacząć budować nową linię biznesową, nową markę i nową platformę, którą chcemy rozwijać niezależnie od Carsmile - komentuje Łukasz Domański, prezes Carsmile.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Carsmile uruchamia platformę z samochodami dostawczymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl