SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cartoon Network w telefonach komórkowych

Telewizja Cartoon Network będzie dostępna w Polsce abonentom sieci komórkowej Orange.

Jak podano w komunikacie w wyniku umowy zawartej z France Telecom, Turner Broadcasting System Europe Limited (TBS) udostępni mobilną telewizję Cartoon Network abonentom sieci komórkowej Orange w Polsce i w sześciu innych krajach europejskich.

Klienci Orange zyskają możliwość oglądania codziennie uaktualnianego wyboru najnowszych kreskówek Cartoon Network. Filmy animowane oglądać można będzie na ekranach telefonów komórkowych, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Ponadto umowa przewiduje możliwość udostępnienia usługi na 6 kolejnych rynkach w 2006/2007 r.

 - Jesteśmy bardzo zadowoleni z porozumienia z Orange. Dzięki temu, usługa mobilnej telewizji Cartoon Network zostanie uruchomiona wstępnie na 7, a w nieco późniejszym okresie na kolejnych 6 rynkach w Europie. Sieć Orange przekonała nas, że potrafi z powodzeniem zapewnić zaplecze do emisji naszej mobilnej telewizji. Dzięki znanym i lubianym przez dzieci na całym świecie kreskówkom Cartoon Network, takim jak Atomówki czy Kryptonim: Klan Na Drzewie, już wkrótce będziemy dostarczać doskonałej rozrywki widowni złożonej z użytkowników sieci Orange, jednocześnie przyczyniając się do budowania sukcesu telewizji mobilnej Orange - powiedział Phil Lawrie, wiceprezes ds. dystrybucji i sprzedaży mediów cyfrowych w Turner Broadcasting.

Cartoon Network Mobile TV zostanie tej jesieni uruchomiona na następujących platformach:

Orange Polska
Orange Rumunia
Mobistar (Belgia)
Orange Slowacja
Orange UK
Optimus (Portugalia)
Orange Hiszpania (Amena)

Pozostałe rynki z opcją uruchomienia usługi:

Orange Francja
Orange Holandia
Orange Szwajcaria
Orange Mołdawia
MobileCom, Jordania
MobiNil, Egipt

Mobilna telewizja Cartoon Network

Na regionalnych platformach Cartoon Network opracowywany jest 115-minutowy blok programowy, który następnie przesyłany jest do operatora/agregatora, przetwarzany cyfrowo na kompatybilny format i wprowadzany do sieci operatora. Dostępny przez cały 24 godziny na dobę materiał modyfikowany jest każdego dnia.  Jego zawartość stanowią wyłącznie oryginalne produkcje Cartoon Network.

Mobilna telewizja Cartoon Network obecnie dostępna jest w Wielkiej Brytanii w sieci Vodafone, Sky Mobile, Orange 3 i ROK TV, a także w Irlandii w 3 Italy oraz Portugalii – w TMN Portugal. 

70 operatorów w krajach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu udostępnia w formacie Java 17 gier Cartoon Network , których aktualna lista znajduje się w załączonym pliku PowerPoint.
 
Stworzone przez Glu mobile gry przystosowane są do aparatów komórkowych wyposażonych w funkcję Java. Dostępnych jest również ok. 180 tapet i 12 dzwonków dla telefonów z funkcją Java, WAP oraz iMode.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cartoon Network w telefonach komórkowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl