SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info: wicenaczelny „Służb specjalnych” Tomasz Sz. zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach zatrzymali we wtorek rano osiem osób, które podejrzewane są o to, że powołując się na służby specjalne, wyłudziły co najmniej kilka mln zł ze spółek Skarbu Państwa. Według TVP Info wśród zatrzymanych jest Tomasz Sz., zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Służby specjalne”.

Funkcjnariusz CBAArticle

Zatrzymań dokonano w Warszawie i podwarszawskich miejscowościach. Ponadto przeszukano mieszkania zatrzymanych.

Jako pierwszy poinformował o nich dziennikarz „Wiadomości” Marcin Tulicki. - CBA zatrzymało dziś 8 osób, które powołując się na wpływy lub podając się za funkcjonariuszy służb dokonywały wyłudzeń ze spółek prywatnych i skarbu państwa. Sprawa jest mocno rozwojowa, wśród zatrzymanych są byli funkcjonariusze m.in. WSI - potwierdził na Twitterze Maciej Wąsik, zastępca ministra koordynującego służby specjalne.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji CBA podał, że zatrzymani powoływali się na wpływy lub podawali się za funkcjonariuszy różnych służb (m.in. CBA, ABW, SKW, a także instytucjach państwowych, policji, urzędach celno-skarbowych i ministerstwach) w celu wyłudzenia najmniej kilku mln zł ze spółek Skarbu Państwa. Mieli działać w zorganizowanej grupie od 2015 do końca ub.r.

- I tak na przykład, zatrzymani mieli spowodować wstrzymanie i nieprowadzenie wobec spółki jakichkolwiek czynności kontrolnych przez organy skarbowe jak również roztoczenie nad spółką tzw. „parasola ochronnego” służb w zamian za zatrudnienie wskazanych osób. W innym przypadku spowodowali u poszkodowanego wrażenie i przekonane, że przez wiele miesięcy pracuje na rzecz państwa Polskiego w rzeczywistości pracował, działał na rzecz grupy przestępczej - opisano w komunikacie CBA.

Sprawa jest rozwojowa, CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

Według TVP Info i dziennikarza Telewizji Polskiej Cezarego Gmyza wśród zatrzymanych jest Tomasz Sz., zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Służby specjalne”.

Magazyn ukazuje się na rynku od lipca ub.r., jego wydawcą jest zarejestrowana w Warszawie spółka Wataha Trans. W piśmie publikowane są teksty dotyczące działalności agentów wywiadu, służb specjalnych i szpiegów.

Wcześniej Sz. był współwłaścicielem firmy ochroniarskiej, obsługującej kilka sieci supermarketów i duże przedsiębiorstwa oraz zatrudniającej ok. tysiąca pracowników.

 

Dołącz do dyskusji: TVP Info: wicenaczelny „Służb specjalnych” Tomasz Sz. zatrzymany przez CBA

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janosik
"Działali od 2015 roku do teraz...." to niby czyje służby specjalne? "...w spółkach skarbu państwa..." to niby kto tam teraz za sznurki pociąga? Mamy 2018 rok! To niby kto jest nieprzytomny od 3 lat! To ci dopiero układ.
odpowiedź
User
Ziut
Jeszcze trochę, a zatrzymani faceci dorównaliby w kunszcie wyłudzeń samemu Rydzykowi. No, no...
odpowiedź
User
Upsssss.... :))
To się pali dooopa Pińskiemu, Jakubowskiemu i Galimskiemu..... :) :) :)
odpowiedź