SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC: Dariusz Miłek rezygnuje z funkcji prezesa, przejdzie do rady nadzorczej

Ze stanowiska prezesa firmy obuwniczej CCC odchodzi Dariusz Miłek, jej założyciel i główny akcjonariusz, jeden z najbogatszych Polaków. Zamierza przejść do rady nadzorczej firmy, a na funkcję prezesa proponuje Marcina Czyczerskiego.

Dariusz MiłekArticle

W komunikacie giełdowym CCC podano, że powodem rezygnacji Dariusza Miłka z funkcji prezesa jest „intencja prowadzenia spraw spółki z poziomu rady nadzorczej”.

- Zgodnie z oczekiwaniem prezesa Dariusza Miłka, jego planowane przejście do rady nadzorczej i zwolnienie z części bieżących obowiązków, będzie miało pozytywny wpływ na jego zaangażowanie w kluczowe sprawy spółki. Obejmując funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, pan Dariusz Miłek będzie miał możliwość spojrzenia z wyższej perspektywy na sprawy spółki i zwiększyć koncentrację na obszarach, które mają największy potencjał wpływu na wzrost wartości firmy, takie jak rozwój produktu i dalsza ekspansja - napisano.

- Wprowadzone zmiany pozwolą również powierzyć większą odpowiedzialność operacyjną zarządowi i kadrze menadżerskiej - dodano.

Marcin Czyczerski może zostać prezesem CCC w kwietniu

Dariusz Miłek przestanie pełnić funkcję prezesa CCC z momentem rozpoczęcia najbliższego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki. Zostało ono zwołane na 11 kwietnia.

Miłek zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego rady nadzorczej CCC. Obecnie szefem rady nadzorczej jest Wiesław Oleś, pełni tę funkcję od połowy 2015 roku

Ponadto Dariusz Miłek zaproponował na stanowisko prezesa Marcina Czyczerskiego, który od początku 2017 roku jest w firmie wiceprezesem ds. finansowych. Kandydatura uzyskała w dyskusji aprobatę rady nadzorczej, a formalnie będzie przez nią głosowana 8 marca.

Miłek od lat jednym z najbogatszych Polaków

Dariusz Miłek jest założycielem i wieloletnim szefem sieci CCC. Zaczynał od handlu na stoisku ulicznym, a obecnie do jego firmy należy ponad tysiąc sklepów z obuwiem i torebkami (m.in. marek CCC, Lasocki i Boti) w kilkunastu krajach, przede wszystkim w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Rosji i Turcji.

Miłek jest głównym akcjonariuszem CCC - wraz ze spółką Ultra ma akcje stanowiące 26,87 proc. jej kapitału. W czwartek na koniec sesji giełdowej przy kursie spółki wynoszącym 183,50 zł wycena tego pakietu to 2,03 mld zł.

Biznesmen jest od lat w czołówce rankingów najbogatszych Polaków. W najnowszym zestawieniu „Forbesa” jego majątek oszacowano na 3,88 mld zł, co dało siódme miejsce. Rok temu Miłek z 5,03 mld zł zajął piątą pozycję.

CCC jest sponsorem tytularnym grupy kolarzy CCC Sprandi Polkowice i koszykarek CCC Polkowice. W listopadzie ub.r. firma zaczęła trzyletnią współpracę charytatywną z organizacją UNICEF.

CCC przejęło niedawno DeeZee i Gino Rossi, mocno rośnie w e-commerce

W październiku ub.r. CCC finalizowało zakup 51 proc. udziałów sklepu internetowego DeeZee, płacąc za nie 13 mln zł. W grudniu firma wezwała akcjonariuszy Gino Rossi do sprzedaży jej walorów po 55 groszy za sztukę. W miniony poniedziałek poinformowała, że za 18,3 mln zł kupiła akcje stanowiące 66,13 proc. kapitału przejmowanej spółki.

W 2015 roku grupa CCC wydało 130 mln zł na 75 proc. udziałów sklepu internetowego eObuwie.pl. W pierwszej połowie ub.r. grupa kapitałowa CCC zanotowała 400,3 mln zł wpływów ze sprzedaży internetowej, wobec 259,9 mln zł rok wcześniej. Dariusz Miłek zapowiedział, że w przyszłym roku te przychody mogą sięgnąć 1,5 mld zł.

W październiku ub.r. eObuwie.pl zaczęło wstępne przygotowania do wejścia na warszawską giełdę.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa CCC zanotowała 3,27 mln zł wpływów sprzedażowych i 19,7 mln zł zysku netto, wobec 2,83 mld zł przychodów i 154,3 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CCC: Dariusz Miłek rezygnuje z funkcji prezesa, przejdzie do rady nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl