SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa CCC dystrybutorem marki Reebok w 28 krajach Europy

Grupa CCC podpisała z Authentic Brands Group 10-letnią umowę licencyjną dot. marki Reebok. W ramach współpracy firma będzie dystrybuować ofertę produktów brandu w swoich kanałach sprzedaży w 28 krajach. Spółka będzie mogła również prowadzić sklepy monobrandowe, kioski shop-in-shop oraz outlety marki. Grupa CCC dołącza tym samym do grona trzech najmocniejszych graczy retailowych, którzy dysponują licencją marki Reebok w Europie.

Article

Authentic Brands Group (Authentic), to jeden z największych na świcie licencjodawców, który jest właścicielem ponad 40 kultowych i znanych marek. Obok Reebok, firma posiada takie brandy jak: Hunter, Forever 21, Nine West, Aéropostale, Nautica, Juicy Couture, a także marki osobiste: Shaquille O'Neal, David Beckham, Prince, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Muhammad Ali, etc. Authentic łączy silne brandy z  partnerami oraz globalną siecią operatorów, dystrybutorów oraz sprzedawców detalicznych. Jej marki generują rocznie ponad 25 miliardów dolarów globalnej sprzedaży i są obecne w ponad 150 krajach.

- Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Grupą CCC dot. marki Reebok, ważnego brandu dla kultury sportowej, z lojalną i aktywną społecznością na całym świecie - powiedział Henry Stupp, dyrektor generalny obszaru lifestyle w regionie EMEA oraz Indiach w firmie Authentic - Doświadczenie Grupy CCC w handlu detalicznym i dogłębne zrozumienie potrzeb konsumentów, umożliwia marce Reebok zwiększenie udziałów rynkowych w tym ważnym regionie. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie bliskiej współpracy z zespołem CCC, która pozwoli nam na rozszerzenie globalnego zasięgu brandu Reebok - dodaje.

Grupa CCC będzie mogła tworzyć własne sklepy Reeboka

10-letnia umowa licencyjna z opcją przedłużenia na kolejną dekadę, umożliwia Grupie CCC bezpośredni zakup produktów z fabryk Reeboka, ich sprzedaż w kanałach własnych (CCC, HalfPrice, Eobuwie.pl, Modivo) oraz dystrybucję w kanałach monobrandowych. Tym samym Grupa rezygnuje ze współpracy z pośrednikami marki, stając się jej bezpośrednim dystrybutorem, co pozytywnie wpłynie na wysokość marży ze sprzedawanych produktów.  

Współpraca z Authentic obejmuje wszystkie najważniejsze kategorie: odzież, obuwie, torby i bagaż.

- Authentic to jedna z największych, globalnych firm, która pracuje wyłącznie z najbardziej wiarygodnymi, wyselekcjonowanymi partnerami. Dlatego cieszymy się bardzo, że możemy dołączyć do tego grona. Dla Grupy CCC ta współpraca to także dostęp do jeszcze szerszej oferty Reeboka i najbardziej efektywny biznesowo model współpracy w kontekście maksymalizacji marżowości, który dodatkowo pozwoli w pełni skorzystać z efektu skali i synergii szyldów. Chcemy, aby produkty marki Reebok były obecne na wszystkich rynkach działalności Grupy i w każdej z naszych linii biznesowych - CCC, eobuwie.pl, Modivo, HalfPrice, zarówno online jak i w sprzedaży stacjonarnej - powiedział Dariusz Miłek, prezes Grupy CCC

Reebok tworzy produkty dla sportowców i fanów aktywności fizycznej na całym świecie. Marka jest głęboko zakorzeniona w profesjonalnym sporcie, kulturze sneakersów i odzieży sportowej.

Licencja Grupy CCC obejmuje również prawo do posługiwania się znakiem towarowym Reebok w celach reklamowych i promocyjnych.  

Grupa podpisała z Authentic także umowę licencyjną na dystrybucje butów damskich marki Nine West oraz prowadzi rozmowy dot. kolejnych współprac.

Według wstępnych danych grupa CCC w zeszłym kwartale finansowym, czyli od lutego do kwietnia br., zanotowała wzrost przychodów o 10 proc. do 2,06 mld zł, 89 mln zł zysku EBITDA i 57 mln zł straty operacyjnej. Sieć HalfPrice podwoiła sprzedaż i liczy już 101 sklepów stacjonarnych, natomiast wpływy eobuwia zwiększyły się tylko o 4 proc.

Dołącz do dyskusji: Grupa CCC dystrybutorem marki Reebok w 28 krajach Europy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl