SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC rezygnuje ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego. „Utrata zaufania do zarządu”

Firma obuwnicza CCC w trybie natychmiastowym wycofała się z dalszego sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego. Prezes spółki Dariusz Miłek uzasadniał to utratą zaufania do zarządu związku.

fot. Shutterstock.comArticle

- W związku z utratą zaufania do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego przez spółkę CCC uprzejmie informujemy, że wycofujemy się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego w trybie natychmiastowym - stwierdził Dariusz Miłek w przekazanym też mediom liście do Dariusza Banaszka, prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

W ostatnich miesiącach ujawniono nieprawidłowości w działaniu związku, w efekcie czego kontrolę w nim podjęło Ministerstwo Finansów. Zwolnieni zostali dyrektor sportowy Andrzej Piątek, trener kolarzy torowych Andrzej Tołomanow i trener zawodników młodzieżowych Marek Leśniewski.

- Bardzo prosimy o niezwłoczne (tj. z dniem dostarczenia niniejszego pisma) usunięcie wszystkich logotypów, znaków oraz wszelkich informacji o CCC ze strony internetowej, mediów społecznościowych, materiałów promocyjnych, jak również innych kanałów wizerunkowych Polskiego Związku Kolarskiego. Równocześnie prosimy o usunięcie brandingu CCC ze wszelkich materiałów promocyjnych, marketingowych oraz wizerunkowych, w tym strojów polskiej reprezentacji kolarskiej, samochodów oraz autobusów, do końca grudnia 2017 roku - wyliczył prezes CCC. - Prosimy również o natychmiastowe zaprzestanie posługiwania się znakiem CCC we wszelkich publikacjach medialnych oraz potencjalnych komentarzach - dodał.

PZKol wydał w sprawie oświadczenie. - Polski Związek Kolarski informuje, że z końcem 2017 r. zaprzestaje współpracy ze Sponsorem Głównym CCC S.A. na wniosek Sponsora. W związku z zawarciem umowy z PKN Orlen S.A, jako Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Kolarskiego oraz Sponsorem Technicznym OTCF S.A, do końca 2020 r. (Igrzyska Olimpijskie w Tokio) CCC S.A. nie zaakceptowało nowych warunków współpracy z PZKol. O zmianie Sponsora Głównego w miejsce CCC S.A, PZKol poinformuje na konferencji wspólnej z nowym sponsorem we właściwym czasie - czytamy.

Rezygnacja CCC ze wspierania finansowego PZKol jest skutkiem nabrzmiewającego od dłuższego czasu konfliktu między Banaszkiem a Miłkiem. W poniedziałek na posiedzeniu zarządu PZKol padł wniosek o dymisję Banaszka. Złożył go członek zarządu Franciszek Harbacewicz.

- Pan Miłek stracił zaufanie do prezesa PZKol, który oszukał go w niektórych kwestiach. Proponowałem panu prezesowi, żeby podał się do dymisji. Pan Banaszek odpowiedział, że sponsor nie będzie mu dyktować, co ma robić - powiedział PAP Harbacewicz, nie precyzując jednak o jakie "oszustwa" chodzi.

Harbacewicz dodał, że niektórzy członkowie zarządu zarzucali Banaszkowi, iż w wielu sprawach działał bez porozumienia z tym gremium, m.in. w sierpniu samodzielnie podjął decyzję o zwolnieniu dyrektora sportowego Andrzeja Piątka, trenera torowej kadry sprinterów Andrzeja Tołomanowa i trenera młodzieżowej kadry szosowej Marka Leśniewskiego.

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku dojdzie do Nadzwyczajnego Zjazdu PZKol. Inicjatywę jego zwołania chce podjąć Harbacewicz, ale zgodę musi wyrazić większość członków zarządu. Nieoficjalnie PAP udało się ustalić, że większość członków zarządu stoi w opozycji do Banaszka.

- Walne Zgromadzenie powinno być zwołane w konkretnym celu. A jest nim głosowanie nad absolutorium dla każdego z osobna członka zarządu i dla prezesa. Można je zwołać najwcześniej za miesiąc, ponieważ trzeba powiadomić wszystkich delegatów  - wyjaśnił Harbacewicz.

Oprócz sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego firma CCC wspiera zawodową grupę kolarstwa szosowego CCC Polsat Polkowice oraz żeńską grupę kolarstwa górskiego MTB CCC Polkowice.

W połowie br. sponsorem strategicznym Polskiego Związku Kolarskiego został Orlen, podpisał umowę na trzy lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CCC rezygnuje ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego. „Utrata zaufania do zarządu”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl