SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC z 449 mln zł rezerw, ponad 220 mln zł dotyczy szwajcarskich sklepów KVAG

Firma obuwnicza CCC utworzyła  448,7 mln rezerw księgowych, z których 221,4 mln zł dotyczy przeniesienia szwajcarskiej sieci sklepów KVAG, kupionej przez CCC ponad dwa lata temu, do działalności zaniechanej.

fot. materiały prasoweArticle

W komunikacie giełdowym CCC wyliczono, że na 448,7 mln utworzonych rezerw księgowych składa się:
- 221,4 mln zł z reklasyfikacji KVAG do działalności zaniechanej,
- 144,6 mln zł z odpisów aktualizujących należności i pożyczki od HR Group,
- 57,4 mln zł z odpisów aktualizujących rzeczowe aktywa trwałe (niezamortyzowane nakłady inwestycyjne w sklepach),
- 13,3 mln zł odpisów aktualizujących zapasy,
- 12 mln zł pozostałych rezerw.

CCC ogranicza działalność w Szwajcarii

- Utworzenie rezerw ma charakter jednorazowy. Podejmowane przez Emitenta (czyli CCC - przyp.) działania restrukturyzacyjne mają na celu głównie ograniczenie kosztów działalności Emitenta w segmencie stacjonarnym w regionie Europy Zachodniej i redukcji obecności na tych rynkach, w ramach koncentracji na kluczowych krajach regionu CEE - poinformowała firma.

Jednocześnie zmalały rezerwy gotówkowe posiadane przez CCC - ze 147 do 6,7 mln zł.

W związku z utworzonymi rezerwami księgowymi koszt własny sprzedaży grupy CCC za minione półrocze wzrośnie o 13,3 mln zł, koszty sprzedaży i ogólnego zarządu - o 319,4 mln zł, koszty finansowe - o 116 mln zł, wynik operacyjny zmaleje o 332,7 mln zł, a wynik przed opodatkowaniem - o 448,7 mln zł.

- Rezerwy o charakterze czysto księgowym (niegotówkowym) zostały oszacowane na poziomie 448,7 mln PLN i wynikają głównie z wyceny przedsiębiorstwa Karl Voegele AG do wartości godziwej i przeklasyfikowania tej spółki do działalności zaniechanej wraz z dniem 1 czerwca 2020 r. oraz z dokonanego odpisu na należności handlowe i pożyczki udzielone dla HR Group - dodano.

Grupa CCC 70 proc. udziałów Karl Voegele AG kupiła wiosną 2018 roku za 10 mln franków szwajcarskich. - KVAG jako firma zakorzeniona w Szwajcarii od prawie 100 lat, posiadająca ogromną rozpoznawalność i renomę swej marki, to partner, który umożliwia Grupie CCC zajęcie w jednym kroku znaczącej pozycji na tamtejszym rynku obuwia, który jest niewiele mniejszy od rynku polskiego - komentował wtedy Dariusz Miłek, główny akcjonariusz i szef rady nadzorczej CCC.

Na koniec czerwca br. do KVAG należały 162 sklepy (25 mniej niż rok wcześniej) o łącznej powierzchni 75,6 tys. metrów kwadratowych (po spadku o 4,5 proc. rok do roku). Przychody w sklepach stacjonarnych tej sieci w zeszłym półroczu zmalały rok do roku o 48 proc. do 71 mln zł, a ze sprzedaży internetowej - z 3 mln zł do zera.

Cała grupa CCC (należą też do niej marki Gino Rossi i eobuwie) w drugim kwartale br. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 21 proc. do 1,29 mld zł, przy czym wpływy z e-commerce wzrosły o 79 proc. do 626 mln zł - wynika z jej szacunkowych danych. Firma ograniczyła wydatki marketingowe, m,in. zrezygnowała ze sponsoringu grupy kolarskiej CCC Team.

Pod koniec kwietnia firma CCC w ramach przyspieszonego budowania księgi popytu uplasowała 13,7 mln akcji po 37 zł za sztukę, z ich sprzedaży pozyska 506,9 mln zł. Połowę objęła spółka Dariusza Miłka, jednocześnie sprzedając 2,06 mln posiadanych akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CCC z 449 mln zł rezerw, ponad 220 mln zł dotyczy szwajcarskich sklepów KVAG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl