SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżerowie w CD Projekt na razie bez nowego programu motywacyjnego. Akcjonariusze nie chcą emisji akcji

Nadzwyczajne walne zgromadzenie CD Projektu nie przyjęło uchwały o emisji warrantów subskrypcyjnych z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Prezes CD Projektu Adam Kiciński poinformował, że taka decyzja powoduje, iż spółka faktycznie nie ma obecnie żadnego programu motywacyjnego.

Siedziba CD Projekt, fot. materiały prasoweSiedziba CD Projekt, fot. materiały prasowe

Walne zgromadzenie CD Projekt podjęło uchwałę o wprowadzeniu planu motywacyjnego na lata 2023-2027. Akcjonariusze zagłosowali też za zaniechaniem realizacji programu motywacyjnego na lata 2020-2025.

Wymaganego progu 4/5 głosów nie uzyskał natomiast projekt uchwały w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych w celu realizacji programu motywacyjnego.

Prezes CD Projekt zapowiada nową propozycję programu

"Nieprzegłosowanie możliwości emisji kapitału powoduje, że my nie mamy w tej chwili programu motywacyjnego. Stary pozostaje w mocy, ale on nie działa. Programy tego typu są istotnym czynnikiem zatrzymywania utalentowanych pracowników. W naszej branży jest to super ważne" - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński na zakończenie walnego zgromadzenia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

"Jestem przekonany, że taki program jest w interesie naszych akcjonariuszy. Będziemy dalej pracowali, żeby zaproponować program, który zyska ich akceptację" - dodał.

Kiciński zapewnia, że jest otwarty na wszelkie propozycje zmian w projekcie ze strony akcjonariuszy, które mogłoby umożliwić wprowadzenie w życie programu motywacyjnego.

Największymi akcjonariuszami CD Projekt są wiceprezes spółki Marcin Iwiński, odchodzący z zarządu z końcem grudnia br. (ma walory stanowiące 12,78 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu), były menedżer firmy Michał Kiciński (10,36 proc.), Piotr Nielubowicz (6,81 proc.), Goldman Sachs (6,78 proc.), Adam Kiciński (4,02 proc.) i OFE Nationale-Nederlanden (3,99 proc.).

We wtorek po południu za akcję CD Projekt płacono 127,90 zł. Od początku br. kurs zmalał o 33 proc.

W trzecim kwartale br. grupa CD Projekt osiągnęła wzrost przychodów o 70 proc. do 245,1 mln zł i zysku netto z 16,3 do 98,7 mln zł.

CD Projekt z serią przejęć i dywidendą

W lipcu ub.r. CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

Z kolei w październiku CD Projekt przejął 60 proc. akcji amerykańskiej spółki deweloperskiej The Molasses Flood, znanej z gier survivalowych "The Flame in the Flood" oraz "Drake Hollow".

Na początku czerwca ub.r. CD Projekt wypłacił 503,69 mln zł dywidendy z zysku w 2020 roku, po 5 zł na akcję. Miesiąc później CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes - studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

Z początkiem lutego do zarządu CD Projekt zostali powołani Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn. Obaj pracują w niej od kilku lat na stanowiskach dyrektorskich. W drugiej połowie marca firma potwierdziła, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier „Wiedźmin”. Równocześnie CD Projekt poinformował o podpisaniu umowy licencyjnej i partnerskiej z Epic Games International.

Dołącz do dyskusji: Menedżerowie w CD Projekt na razie bez nowego programu motywacyjnego. Akcjonariusze nie chcą emisji akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl