SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Burza po zmianie logo przez CD Projekt Red. „Jesteśmy zwolennikami pełnej tolerancji światopoglądowej”

Studio CD Projekt Red zmieniło swoje profilowe logo na Facebooku dodając do niego element tęczy i okazując swoje wsparcie dla środowisk LGBT. Zmiana wywołała na stronie falę komentarzy internautów, z których część otwarcie skrytykowała taki ruch, a inna grupa stanęła w obronie firmy. - Zwalczamy wszelkie przejawy rasizmu, homofobii czy ksenofobii. Wierzymy, że tolerancja jest istotnym elementem wspierającym kreatywność i innowacje - podkreśla CD Projekt Red w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl.

Article

CD Projekt Red to najbardziej znany polski producent gier. Studio należące do CD Projektu ma na swoim koncie hitową serię „Wiedźmin”, a rynek czeka z niecierpliwością na kolejną superprodukcję „Cyberpunk 2077”, której premierę ustalono ostatecznie na 17 września 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa.

W poniedziałek na Facebooku doszło do zmiany profilowego logo CD Projekt Red. Do istniejącego znaku graficznego dodano element tęczy, co ma stanowić wsparcie dla środowisk LGBT zaatakowanych ostatnio m.in. w trakcie kampanii prezydenckiej w Polsce.

Burza na Facebooku

Modyfikacja dokonana przez CD Projekt Red wzbudziła żywiołową reakcję użytkowników Facebooka wywołując gorącą falę dyskusji. Do momentu publikacji tego tekstu post związany ze zmianą znaku graficznego wywołał 35 tys. rozmaitych reakcji oraz 6,7 tys. komentarzy.

 

Uczestnicy dyskusji byli mocno spolaryzowani. Duża część krytyków w najłagodniejsze wersji zarzucała producentowi gier że jako firma technologiczna miesza się do kwestii społecznych i politycznych.

Czytaj także: CD Projekt liderem GPW i największym producentem gier w Europie - udało się pobić Ubisoft. „Nadzieje związane z Cyberpunkiem 2077”

Bardziej radykalni przeciwnicy zarzucali CD Projektowi, że otwarcie wspiera środowiska LGBT, a część zapowiedziała że w ramach odwetu za zmianę logo nie kupi gry „Cyberpunk 2077” i nie będzie z niej korzystać, co producenta miałoby uderzyć finansowo.

Wśród autorów komentarzy znalazła się też znacząca rzesza osób deklarujących swoją solidarność z CD Projekt Red i wsparcie dla decyzji o zmianie logo. Według zwolenników firma wykazała się odwagą i przyzwoitością.

W dyskusji pojawiły się też głosy przypominające, że obecnie wiele firm technologicznych okazuje swoje wsparcie dla środowisk LGBT, zatem postawa producenta gier nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.

Tolerancja wpisana w DNA

W komentarzach pojawiły się także wątki wskazujące na to, że elementy dotyczące kwestii dyskryminacji rozmaitych mniejszości pojawiają się w znaczącym stopniu w serii gier „Wiedźmin”, zaś w „Cyberpunku 2077” są wątki odnoszące się bezpośrednio do spraw LGBT.

CD Projekt Red nie odpowiedział obszernym komentarzem na pytania Wirtualnemedia.pl dotyczące zmiany logo i wywołanej przez to dyskusji. Firma przekazała jedynie swoje krótkie stanowisko powołując się na zapisy w swojej firmowej strategii.

- Jesteśmy zwolennikami pełnej tolerancji światopoglądowej. Zwalczamy wszelkie przejawy rasizmu, homofobii czy ksenofobii. Wierzymy, że tolerancja jest istotnym elementem wspierającym kreatywność i innowacje - czytamy w przesłanym do nas oświadczeniu.

W ub.r. grupa kapitałowa CD Projekt osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 43,6 proc. do 521,27 mln zł oraz zysku netto ze 109,33 do 175,31 mln zł. Firma 81 proc. sprzedaży zrealizowała w formie cyfrowej, a sprzedaż gry Wiedźmin 3 podwoiła się.

Czytaj także: CD Projekt i jego główni akcjonariusze dają 4 mln zł na walkę z koronawirusem

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Burza po zmianie logo przez CD Projekt Red. „Jesteśmy zwolennikami pełnej tolerancji światopoglądowej”

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
IOP
ciekawe ilu sympatyków Pis nie kupi w proteście Gry Cyberpunk 2077 ale to w sumie niema znaczenia bo gra ta będzie Hitem nie tylko w Polsce ale i na świecie ich strata tych co nie kupią tej gry a druga sprawa ciekawe ilu Już wyrzuciło z Domu Grę Wiedźmin ;)
odpowiedź
User
Mops
CD Projekt ma rację. Dolina Krzemowa nieprzypadkowo powstała tam, gdzie powstała. Atmosfera luzu i tolerancji wyzwala w ludziach kreatywność
odpowiedź
User
Sylwunia
ciekawe ilu sympatyków Pis nie kupi w proteście Gry Cyberpunk 2077 ale to w sumie niema znaczenia bo gra ta będzie Hitem nie tylko w Polsce ale i na świecie ich strata tych co nie kupią tej gry a druga sprawa ciekawe ilu Już wyrzuciło z Domu Grę Wiedźmin

Pytaj po znajomych i napisz o tym książkę.
odpowiedź