SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt z rekomendacją „kupuj” od Noble Securities, docelowa cena 415,04 zł

Noble Securities 3 listopada wydał raport, w którym znalazła się rekomendacja „kupuj” dla CD Projektu, z ceną docelową akcji 415,04 zł. W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 346 zł - w piątek na koniec dnia wynosił 383,1 zł.

Article

Pod koniec października spółka CD Projekt przesunęła premierę swojej gry wideo „Cyberpunk 2077” z 19 listopada na 10 grudnia. To trzecie przełożenie startu sprzedaży tej gry.

Ten fakt - zdaniem analityka Noble Securities – dobrze rokuje: - Przełożenie premiery po raz trzeci świadczy o świadomości spółki, iż sukces CD Projektu na arenie międzynarodowej zależy od powodzenia tej premiery, której warunkiem koniecznym jest wypuszczenia produktu najwyższej jakości. Naszym zdaniem aktualny kurs akcji dyskontuje już sukces „Cyberpunka 2077”, jednak istnieją liczne czynniki wzrostowe zarówno po stronie spółki, jak i otoczenia makroekonomicznego, wspierające kurs akcji CD Projekt w perspektywie długoterminowej – napisano w raporcie.

Podkreślono też, że zróżnicowane portfolio produktowe, zbudowane w okresie 5-7 lat, w postaci „Cyberpunk 2077” wraz z trzema płatnymi DLC, przewidywana kontynuacja Wiedźmina (w postaci czwartej odsłony gry), czy wejście na rynek gier mobilnych z grą „The Witcher – Monster Slayer” odbierane są jako pozytywne czynniki, mogące przełożyć się na uzyskiwanie przez spółkę stabilnych, powtarzalnych i przewidywalnych przychodów. - Sprzyja to planowaniu polityki dywidendowej oraz stanowi argument przyciągający inwestorów długoterminowych - napisano.

Noble Securities zwraca uwagę, że CD Projekt niemal 70 proc. przychodów w drugim półroczu 2020 r. odnotował w dolarze amerykańskim. - Może to stanowić czynnik sprzyjający spółce w perspektywie krótkoterminowej obejmującej premierę „Cyberpunka 2077”, biorąc pod uwagę scenariusz bazowy, zgodnie z którym preferowany jest wzrost wartości USD w wyniku odpływu kapitału z rynków wschodzących do USA, spowodowany niepewnością związaną z drugą falą pandemii – czytamy w przywoływanym raporcie.

Autor analizy, Maciej Kietliński szacuje, że w IV kwartale 2020 roku „Cyberpunk 2077” sprzeda się w nakładzie 18,8 mln egzemplarzy, mając na względzie, iż w przypadku premiery „Wiedźmina” 3,90 proc. sprzedaży w kwartale premierowym przypadło na pierwsze 4 tygodnie. Prognoza sprzedaży w ciągu 12 miesięcy po premierze wynosi 27 milionów kopii.

CD Projekt w pierwszej połowie br. osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych z 215,1 do 364 mln zł oraz zysku netto z 51,54 do 146,76 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CD Projekt z rekomendacją „kupuj” od Noble Securities, docelowa cena 415,04 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl