SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt przejmuje spółkę Spokko. Stawia na urządzenia mobilne

CD Projekt objął większościowy pakiet udziałów w Spokko. Nowa spółka w grupie będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne.

Adam Kiciński, prezes CD ProjektArticle

"Grupa udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP oraz dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD Projekt Red." - czytamy w komunikacie.

Pozostałe udziały w Spokko przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu. Do zarządu spółki weszli Maciej Weiss i Rafał Staszewski - współtwórcy marki i liderzy nowego projektu.

"Najnowsza spółka z Grupy CD Projekt rusza z rekrutacją do realizowanego projektu." - ogłoszono.

"Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania Grupy CD Projekt." - powiedział Adam Kiciński, prezes Grupy CD Projekt.

"Bardzo się cieszymy, że CD Projekt uwierzył w nasz pomysł. Współpracujemy z Rafałem i ludźmi z ekipy od dłuższego czasu. Mamy spore doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem chcemy stworzyć projekt bardziej rozbudowany i ambitny, oferujący graczom nowe możliwości. To dla nas ekscytujące wyzwanie." - stwierdził Maciej Weiss.

W I kwartale br. CD Projekt odnotował 22,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 45,26 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 75,44 mln zł, w analogicznym okresie rok wcześniej była to kwota 99,34 mln zł.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt przejmuje spółkę Spokko. Stawia na urządzenia mobilne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl