SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt szykuje kolejne gry w uniwersum „Wiedźmina” i „Cyberpunka”

Aktualizacja strategii CD Projekt zakłada, że spółka będzie pracować nad dwiema grami klasy AAA równolegle. Firma planuje nowe gry z serii wiedźmińskiej i cyberpunkowej oraz zupełnie nową markę pod kryptonimem Hadar.

Article

W nadchodzących latach studio zamierza wydać szereg produkcji w ramach franczyz wiedźmińskiej i cyberpunkowej oraz prowadzi prace koncepcyjne nad autorskim, trzecim IP o kryptonimie Hadar.

Zarząd CD Projekt zapowiedział otwarcie nowego studia w Ameryce Północnej, dodanie multiplayera do większości przyszłych projektów oraz dalszą ekspansję franczyz w stronę filmu i telewizji.

Aktualizacja strategii zakłada rozpoczęcie długoletniej, strategicznej współpracy z Epic Games i zmianę silnika gry na UnrealEngine, co pozwoli spółce osiągnąć większą efektywność, stabilność i przewidywalność procesów deweloperskich.

Oprócz ogłoszonych dotychczas premier - Wiedźmina 3: Dziki Gon w wersji na najnowszą generację konsol w IV kwartale 2022 r. i dużego rozszerzenia do Cyberpunka 2077, pod tytułem “Widmo wolności” planowanego na 2023 r. - studio pod nazwami kryptonimów zaprezentowało projekty na kolejne lata.

Kolejne gry w uniwersum „Wiedźmina” i „Cyberpunka”

Jednym z nich jest gra od bostońskiego studia The Molasses Flood - projekt Syriusz. "Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Syriusz zaoferuje graczom rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer" - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński.

Kolejnym zapowiedzianym projektem jest Polaris, który będzie otwarciem nowej wiedźmińskiej sagi. Będzie się ona składać z trzech gier, które studio CD Projekt Red planuje wydać w trakcie 6-letniego cyklu, licząc od premiery Polarisa. Druga i trzecia część pod względem technologicznym będzie tworzona na fundamentach stworzonych przy produkcji Polarisa, co usprawni proces dewelopmentu i pozwoli skupić się na realizacji kreatywnych ambicji studia.

 

Kolejny projekt ze świata Wiedźmina - Canis Majoris - będzie pełnoprawną produkcją rozwijaną przez zewnętrzne studio kierowane przez doświadczonych twórców związanych w przeszłości z tym uniwersum.

Projekt Orion, kryjący pod kryptonimem następną grę z serii Cyberpunk, w pełni rozwinie potencjał leżący w tym uniwersum. Będzie rozwijany przez nowe studio CD Projekt Red North America.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cyberpunk-2077-sprzedaz-cd-projekt ##

Nowe gry CD Projekt będą z opcją multiplayer

"Planujemy wprowadzić mechanizm multiplayer w większości planowanych projektów, ale nie chcemy jeszcze określać, które z nich konkretnie będzie miało funkcjonalność rozgrywki wieloosobowej" - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński podczas wtorkowej telekonferencji dla analityków.

"Mamy gotówkę na naszych rachunkach. Nie potrzebujemy emisji akcji. Zakładamy, że wszystkie nowe projekty będziemy finansować ze środków własnych" - zaznaczył wiceprezes firmy Piotr Nielubowicz podczas wtorkowej telekonferencji.

 

CD Projekt zwiększy tempo zatrudniania

"Mamy w planach największy w historii pipeline nowych projektów, to w oczywisty sposób wymaga wzrostu kosztów. Dotychczas rośliśmy historycznie w tempie około 100 osób rocznie. Chcemy to tempo zwiększyć" - zapowiedział Adam Kiciński.

Prezes zakłada, że oprócz zatrudniania nowych osób w Polsce, nowych pracowników będą rekrutować też studia w Ameryce Północnej (w Bostonie i Vancouver). "Chcemy w tym samym tempie co dotychczas rosnąć w Polsce i do tego dokładamy nowych pracowników w USA" - powiedział prezes CD Projekt.

"Otwieramy się na licencjonowanie naszych franczyz, jeśli chodzi o mobile. Jesteśmy otwarci na współpracę z zewnętrznymi partnerami, którzy się w tym segmencie specjalizują. Prowadzimy rozmowy, ale jest za wcześnie, żeby cokolwiek w tej sprawie więcej komunikować" - opisał Kiciński

CD Projekt nie rezygnuje z kolejnych akwizycji. "Mówiliśmy o przejęciach przy okazji naszej poprzedniej aktualizacji strategii. To, że teraz o tym nie powiedzieliśmy nie oznacza, że rezygnujemy z tych planów. Cały czas jesteśmy otwarci na przejęcia, toczą się różne rozmowy, ale obecnie nie mamy nic nowego w tej sprawie do komunikowania" - powiedział prezes firmy.

CD Projekt rozpoczyna skup akcji własnych

Zarząd CD Projekt rozpoczyna skup akcji własnych o wartości do 100 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Skup będzie trwał od 5 do 28 października.

Skup akcji własnych przeprowadzony będzie na podstawie uchwały zwyczajnego walnego zgromadzenia CD Projektu z 24 maja 2016 r.

CD Projekt zamierza nabyć akcje własne za kwotę nie wyższą niż mln zł i w liczbie nie większej niż 2 mln akcji. Cena nabycia jednej akcji własnej nie będzie wyższa niż 200,00 zł.

Skup będzie trwał od 5 do 28 października 2022 r. włącznie, chyba że środki przeznaczone na nabycie akcji zostaną wcześniej w całości wyczerpane lub zarząd podejmie decyzję o wcześniejszym zakończeniu skupu.

CD Projekt z serią przejęć

W lipcu ub.r. CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

Z kolei w październiku CD Projekt przejął 60 proc. akcji amerykańskiej spółki deweloperskiej The Molasses Flood, znanej z gier survivalowych "The Flame in the Flood" oraz "Drake Hollow".

Z początkiem lutego do zarządu CD Projekt zostali powołani Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn. Obaj pracują w niej od kilku lat na stanowiskach dyrektorskich. W drugiej połowie marca firma potwierdziła, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier „Wiedźmin”. Równocześnie CD Projekt poinformował o podpisaniu umowy licencyjnej i partnerskiej z Epic Games International.

W pierwszej połowie br. CD Projekt zanotował spadek skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 19,7 proc. do 377,92 mln zł, a jego zysk netto wzrósł ze 105,05 do 113,75 mln zł. Firma mocno ograniczyła koszty pracownicze.

Przy kursie z zamknięcia wtorkowej sesji giełdowej kapitalizacja CD Projekt wynosi 10,92 mld zł. Od początku stycznia akcje spółki staniały o 42 proc.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt szykuje kolejne gry w uniwersum „Wiedźmina” i „Cyberpunka”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gracz
Tylko proszę bez poprawności politycznej właśnie dlatego Wiedźmin odniósł sukces
odpowiedź
User
Nddd
Kto i kiedy robił te badania bo mnie nikt się nie pytał jakiego radia słucham
odpowiedź
User
V
A coś więcej informacji o nowej grze w realiach cyberpunku?
odpowiedź