SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oleg Klapovskiy odchodzi z zarządu CD Projekt, skupi sią na GOG.com

Ze stanowiska członka zarządu CD Projekt zrezygnował Oleg Klapovskiy. Pozostanie członkiem zarządu należącej do CD Projekt spółki GOG, gdzie skupi się na rozwoju platformy sprzedażowej GOG.com.

Oleg KlapovskiyArticle

Oleg Klapovskiy przestanie być członkiem zarządu CD Projekt z dniem najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki. W komunikacie giełdowym firmy zaznaczono, że chce się w pełni zaangażować w pracę jako członek zarządu jej spółki zależnej GOG. - W tym dalszy rozwój serwisu GOG.com oraz pracę nad nowymi projektami, które wpłyną na dalsze funkcjonowanie zarówno sklepu, jak i platformy - wyliczono zadania . Klapovskiy’ego w GOG.

Klapovskiy od 11 lat w CD Projekt

Do zarządu CD Projekt Oleg Klapovskiy został powołany w październiku 2017 roku. Z firmą jest związany od 2008 roku. Zajmuje się platformą GOG.com od jej startu. Obecnie odpowiada za jej współpracę z zagranicznymi kontrahentami, politykę sprzedażową serwisu oraz bieżącą działalność. Ponadto uczestniczy w planowaniu i wdrażaniu strategii monetyzacji w ramach konsorcjum projektu Gwint.

Wcześniej Klapovskiy pracował w firmach Game Factory Interactive (w latach 2004-2005) i Akella (2005-2008), gdzie odpowiadał za obszar licencji międzynarodowych oraz rozwój nowych inicjatyw biznesowych. Jest współzałożycielem powstałej w 2003 r. organizacji e-sportowej Virtus.pro.

W ub.r. grupa kapitałowa CD Projekt zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 21,6 proc. do 362,9 mln zł oraz 109,3 mln zł zysku netto (wobec 200,3 mln zł rok wcześniej). Ponad 50 proc. przychodów firmy pochodzi z Ameryki Północnej. Spółka skupia się obecnie na przygotowywaniu gry „Cyberpunk 2077”, której gameplay zaprezentowano w połowie ub.r.

Prezesem CD Projekt od listopada 2010 roku jest Adam Kiciński, wiceprezesami - Marcin Iwiński (od stycznia 2010 roku) i Piotr Nielubowicz (od czerwca 2011 roku), a pozostałymi członkami zarządu - Adam Badowski i Michał Nowakowski (od października 2011 roku) oraz Piotr Karwowski (od listopada 2015 roku).

Dołącz do dyskusji: Oleg Klapovskiy odchodzi z zarządu CD Projekt, skupi sią na GOG.com

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl