SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CDA chce oferować streaming telewizji i radia, pojawiło się w rejestrze UKE

CDA zostało wpisane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Ponadto podpisało umowę z firmą SGT, która zapewni dostęp do systemu dystrybucji sygnału telewizji.

Jarosław Ćwiek, prezes CDA Article

Podjęte przez CDA działania wynikają z długofalowej strategii rozwoju spółki i dywersyfikacji świadczonych przez nią usług.

- Uzyskany wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych umożliwia emitentowi świadczenie usług związanych z transmisją programów radiofonicznych lub telewizyjnych, w tym przede wszystkim telewizji OTT (telewizji linearnej w technologii over-the-top) na terenie Polski - opisano w komunikacie giełdowym CDA.

- W przyszłości spółka zamierza świadczyć usługi związane z dostępem do programów telewizyjnych i radiowych. Niemniej jednak emitent zwraca uwagę, że warunkiem koniecznym do wprowadzenia takiej oferty jest uzyskanie zezwoleń i umów licencyjnych do programów telewizyjnych i radiowych jak również spełnienie warunków technicznych oraz infrastrukturalnych - dodano.

CDA podpisało w piątek umowy ze spółką SGT, w ramach której SGT zapewni CDA dostęp do systemu dystrybucji sygnału TV oraz integrację z infrastrukturą niezbędną do świadczenia usługi dostępu do telewizji.

Na CD Premium filmy i seriale, prawie 350 tys. subskrybentów

W ub.r. CDA osiągnęło wzrost przychodów o 41 proc. do 60,54 mln zł oraz zysku netto z 9,22 do 16,34 mln zł. Już 94 proc. wpływów firmy zapewniła platforma CDA Premium, z której na koniec ub.r. korzystało 348,5 tys. subskrybentów, o 116,9 tys. więcej niż rok wcześniej.

W ofercie CDA Premium są obecnie filmy i seriale (łącznie 8,7 tys. tytułów i odcinków seriali). Dostęp do platformy kosztuje 19,90 zł miesięcznie.

Głównymi akcjonariuszami CDA są dyrektor generalny firmy Łukasz Ćwiek (ma 63,69 proc. walorów spółki) i jej prezes Jarosław Ćwiek (34,33 proc.). Na początku kwietnia walne zgromadzenie spółki zdecydowało, że 28 kwietnia wypłaci 18,33 mln zł dywidendy (cały zeszłoroczny zysk netto i 2 mln zł z kapitału zapasowego). Ćwiekowie otrzymają 98 proc. tej kwoty.

  • Więcej informacji:
  • CDA
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CDA chce oferować streaming telewizji i radia, pojawiło się w rejestrze UKE

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
A kiedy usuną wszystkie pirackie treści dodane przez użytkowników? Wystarczy wpisać dowolną markę w wyszukiwarkę darmowego cda np disney, batman itp i znajduje się masa filmów. Tyle lat i nikt nie został aresztowany.
12 16
odpowiedź
User
LOLO
Dobry ruch C.D.A., jeszcze sensowne pakiety kanałów TV(do wyboru z osobna: sport,rozrywka,muzyka,bajki,filmy,dokument) w umiarkowanej cenie i będzie sukces.
15 5
odpowiedź
User
Tak się kręci biznes
Ci to mają tupet. Najpierw ukradli przysłowiowy milion, a potem wchodzą z buciorami w szeregi nadawców, których okradali. A w serwisie jak było, tak nadal są pirackie materiały.
16 10
odpowiedź