SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CDA wypłaci 5,08 mln zł dywidendy, ustanowiło program motywacyjny dla menedżerów

Akcjonariusze spółki CDA zarządzającej serwisem VoD o takiej samej nazwie zdecydowali, że z 5,39 mln zł zeszłorocznego zysku netto 5,08 mln zł zostanie wypłacone w dywidendzie. Ponadto utworzono program motywacyjny dla menedżerów na lata 2019-2022, który będzie obejmował maksymalnie 150 tys. akcji.

Jarosław Ćwiek, prezes CDAArticle

Walne zgromadzenie akcjonariuszy CDA przyjęło uchwałę co do podziału zysku zgodnie z propozycją zarządu. Z 5,39 mln zł zysku netto w ub.r. 309,3 tys. zł zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy, a 5,077 mln zł na dywidendę - po 50 groszy na akcję.

Dzień ustalenia praw do dywidendy wyznaczono na 10 lipca, a dzień jej wypłaty - na 17 lipca.

W piątek na koniec sesji za akcję CDA płacono 8,79 zł. Przy takim kursie stopa dywidendy wynosi 5,7 proc. Spółka zadebiutowała na warszawskim rynku NewConnect na początku maja br., prawie półtora roku po tym jak sprzedała 154,6 tys. swoich akcji po 5,5 zł za sztukę.

Głównymi akcjonariuszami CDA są prezes spółki Jarosław Ćwiek (ma 34,46 proc. akcji) i dyrektor generalny Łukasz Ćwiek (64,01 proc.). Jeśli nie sprzedadzą ani nie dokupią akcji do 10 lipca, pierwszy otrzyma z dywidendy 1,75 mln zł, a drugi - 3,25 mln zł.

W ub.r. firma osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 60 proc. do 27,99 mln zł oraz 5,39 mln zł zysku netto (wobec 2,93 mln zysku w 2017 roku).

Program motywacyjny, warunkiem wzrosty wpływów

Walne zgromadzenie akcjonariuszy CDA ustanowiło też program motywacyjny na lata 2019-2022 skierowany do pracowników i współpracowników firmy, z wyłączeniem jej obecnych akcjonariuszy.

- Celem programu motywacyjnego jest wdrożenie w spółce efektywnego mechanizmu służącego motywowaniu pracowników do osiągania długoterminowych celów, który zapewni wzmocnienie więzi łączących pracowników i współpracowników ze spółką, jak również stabilizację zatrudnienia kadry pracowniczej. Program motywacyjny pozwoli ustanowić w spółce przejrzyste zasady związane z dokonywaniem podwyższenia kapitału zakładowego spółki w związku z premiowaniem pracowników - opisano w komunikacie giełdowym.

Warunkiem realizacji programu jest osiąganie przez CDA konkretnego poziomu jednostkowych wpływów sprzedażowych. I tak w br. ma to być 32 mln zł, w 2020 roku - 34,5 mln zł, w 2021 roku - 36,5 mln zł, a w 2022 roku - 39 mln zł.

Program obejmuje pięć serii warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia pięciu serii nowych akcji spółki. W puli będzie maksymalnie 150 tys. walorów, to 1,48 proc. obecnego kapitału firmy.

Przy kursie 8,79 zł kapitalizacja giełdowa CDA wynosi 89,26 mln zł.

W pierwszym kwartale br. firma zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych w skali roku z 5,85 do 8,87 mln zł oraz spadek zysku netto z 1,08 mln zł do 818,5 tys. zł. Na koniec marca z płatnej oferty CDA Premium korzystało 186,2 tys. aktywnych subskrybentów, o 69,8 tys. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CDA wypłaci 5,08 mln zł dywidendy, ustanowiło program motywacyjny dla menedżerów

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szczal w stope
A akcyjki lecą na łeb na szyję, ktoś zapomniał wspomnieć jakie straty przyniosła inwestorom giełdowym ta "inwestycja"?
odpowiedź
User
Bot
Ta firma jest już trupem. Amerykanie właśnie szykują się żeby ja rozjechać walcem o nazwie prawa autorskie i walka z piractwem. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś akcje, to.... współczuje.

A program dla menedżerów świetny - równie dobrze mogliby rozdawać kostki lodu :)
odpowiedź
User
uu
To mozliwe prawnie? Ostatnio caly serial czarnobyl nalezacy do hbo obejrzalem na tym serwisie. Myslalem ze to piracka witryna prowadzona przez malolatow a tu sie okazuje ze firma na polskiej gieldzie. Ciekawe czy mieli zgode hbo i innych stacji?
odpowiedź