SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Byron Allen chce kupić Paramount Global za 30 miliardów dolarów

Byron Allen zaoferował przejęcie Paramount Global za 30 miliardów dolarów.

Cena akcji spółki wzrosła o prawie 8 proc. (obecnie wynosi 14,78 USD) na rynku charakteryzującym się głównie spadkiem. Spekulacje na temat przejęcia Paramount Global sprawiły, że akcje poszły w górę z najniższego od 52 tygodni poziomu 10 dolarów.

Według opublikowanego przez Allen Media Group oświadczenia: „Byron Allen rzeczywiście złożył ofertę w imieniu Allen Media Group i jej partnerów strategicznych na zakup wszystkich pozostających w obrocie akcji Paramount Global. Wierzymy, że ta oferta o wartości 30 miliardów dolarów, obejmująca dług i kapitał własny, jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich akcjonariuszy Paramount Global, dlatego liczymy na to, że zostanie potraktowana poważnie i będzie wstępem do dalszych negocjacji”.

W zeszłym tygodniu w notatce dla pracowników dyrektor generalny Paramount Global Bob Bakish poinformował, że konglomerat medialny rozważy wszystkie opcje.

„Pośród toczących się zmian nie jest zaskoczeniem, że Paramount pozostaje tematem różnych spekulacji. Jesteśmy renomowaną spółką w branży medialnej, która jest uważnie obserwowana. Zawsze jednak wierzyłem, że najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest skoncentrowanie się na tym, co sami możemy kontrolować” – napisał Bakish. Zapytany przez pracowników o rozmowy na temat transakcji, Bakish przyznał, że konkurencyjne firmy z zazdrością spoglądają na ich markę, co nazwał „świadectwem wspaniałej pracy” wykonanej przez zespół Paramount Global.

Allen zaoferował 28,58 USD za każdą akcję Paramount z prawem głosu (głównie udział w Redstone/NAI) i 21,53 USD za każdą akcję bez prawa głosu. Oferta obejmuje przejęcie zadłużenia Paramount o wartości około 15 miliardów dolarów, co zwiększy wartość transakcji do 30 miliardów dolarów.

Na ten moment nie opublikowano oficjalnego oświadczenia spółki.

Dołącz do dyskusji: Byron Allen chce kupić Paramount Global za 30 miliardów dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl