SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centertel, PTC i Polkomtel - nałożone specjalne obowiązki

URTiP: Centertel, PTC i Polkomtel to operatorzy o znaczącej pozycji rynkowej

Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty w porozumieniu z prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował 31 grudnia, że operatorzy sieci komórkowych: PTK Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa oraz Polkomtel są ‘operatorami o znaczącej pozycji rynkowej’.

Nadanie Centertelowi, PTC i Polkotelowi statusu ‘operatorów o znaczącej pozycji rynkowej’ nakłada na nich specjalne obowiązki. Będą musieli kalkulować koszty odrębnie dla każdej z usług powszechnych oraz dla rozliczeń wynikających z umów o połączeniu sieci, zawartych z innymi operatorami, poinformował URTiP w wydanym komunikacie. Przypadnie im także obowiązek prowadzenia rachunkowości w sposób zapewniający wyodrębnienie aktywów i pasywów, przychodów i kosztów, na poszczególne rodzaje działalności oraz ustalenie przychodów i związanych z nimi kosztów odrębnie dla każdej z usług i rozliczeń, objętych kalkulacją kosztów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Centertel, PTC i Polkomtel - nałożone specjalne obowiązki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl