SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centralne Biuro Śledcze weszło do TVP

Centralne Biuro Śledcze Policji przeszukało siedzibę Ośrodka Technologii TVP. Funkcjonariusze wykonywali czynności na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która prowadzi postępowanie w sprawie zmowy przetargowej.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Postępowanie wyjaśniające warszawska prokuratura wszczęła 29 kwietnia br. Jest ono niejawne i dotyczy art. 305 kodeksu karnego, a konkretnie paragrafu pierwszego, czyli tzw. zmowy przetargowej. To przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu, a osobom, którym prokurator zdecyduje się postawić zarzuty może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie, że czynności przeszukania zlecone Centralnemu Biuru Śledczemu przez prokuratora prowadzącego już się zakończyły.

Funkcjonariusze wkroczyli na teren Telewizji Polskiej w godzinach porannych, a opuścili dopiero przed 15.00. Pracownicy powrócili już do swoich obowiązków. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że Centralne Biuro Śledcze nie będzie już prowadziło dalszych czynności na terenie TVP. Z naszych ustaleń wynika, że zabezpieczono m.in. dokumentację przetargową.

- Na dzień dzisiejszy nie było poleceń zatrzymania żadnych osób. Nie mogę jednak wykluczyć, że policja w swoich dalszych działaniach na terenie TVP dokona zatrzymań - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Zbigniew Jaskólski, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Prokuratura - zasłaniając się klauzulą niejawności - nie podaje, jakie przetargi podlegają kontroli, ani na czyj wniosek wszczęto postępowanie. Nieoficjalnie mówi się, że w sprawę zamieszana jest osoba z kierownictwa spółki. - O personaliach nie mam nic do powiedzenia - ucina prokurator Jaskólski.

Telewizja Polska na razie nie komentuje dzisiejszego zdarzenia. - Dla dobra trwającego postępowania nie udzielamy w tej chwili żadnych informacji - mówi nam Joanna Rogalińska-Stempień z biura prasowego TVP.

Ośrodek TVP Technologie pracuje nad telewizją hybrydową i mediami interaktywnymi, a także zajmuje się obsługą informatyczną. W strukturach spółki funkcjonuje od 2010 roku. Ośrodkiem zarządza Wiesław Łodzikowski. TVP Technologie podlega członkowi zarządu Marianowi Zalewskiemu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Centralne Biuro Śledcze weszło do TVP

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gabrysia M.
A któremu wiceprezesowi podlegał dotychczas ten Ośrodek Technologii, jeśli można by ewentualnie dowiedzieć się ?
odpowiedź
User
Hoża5
No to po ptakach ... :-(
odpowiedź
User
Maria
5 do 8 procent ;)
odpowiedź