SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Przemoc to nie tradycja" podkreśla Centrum Praw Kobiet

Centrum Praw Kobiet ruszyło z kampanią pod hasłem "Przemoc to nie tradycja!". Jej start zaplanowano w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. W spocie wystąpiły m.in. Agata Kulesza, Julia Kuczyńska Maffashion, Karolina Czarnecka, Sandra Drzymalska, Zuzanna Janin, Kamila Kamińska czy Kasia Sawczuk:

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To jednocześnie dzień rozpoczęcia międzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Organizacje kobiece na całym świecie prowadzą w tych dniach kampanie i działania edukacyjne mające na celu uwrażliwienie szerokich kręgów społecznych oraz decydentów na temat różnych aspektów i przejawów przemocy wobec kobiet.

Centrum Praw Kobiet w tym roku koncentruje się na zagrożeniach płynących z możliwego wypowiedzenia Konwencji stambulskiej przez Polskę.

Organizacja wykorzystując estetykę i elementy kultury ludowej stawia wyraźną granicę: tradycja – tak, przemoc – nie. - Bo strukturalna dyskryminacja kobiet, która wciąż pozostaje faktem, nie może być kontynuowana ani uważana za część kultury. Chcemy, aby nową tradycją stała się równość płci, partnerstwo i życie wolne od przemocy – mówi Urszula Nowakowska, prezeska Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Kampania Centrum Praw Kobiet to także jasne opowiedzenie się przeciwko wypowiedzeniu przez Polskę Konwencji stambulskiej. CPK podkreśla, że konwencja to parasol ochronny dla polskiego systemu wspierania ofiar przemocy i jasne wytyczne jak ów system rozwijać i poprawiać, aby działał skuteczniej i efektywniej. Wypowiedzenie Konwencji może stać się nie tylko groźnym precedensem jeśli chodzi o wypowiadanie traktatów międzynarodowych chroniących prawa człowieka, ale również może przynieść fatalne skutki dla osób doświadczonych przemocą, korzystających z polskiego systemu wsparcia.

W spocie promującym kampanię wystąpiły: Agata Kulesza, Julia Kuczyńska Maffashion, Joanna Gierak-Onoszko, Katarzyna Walczak, Ewa Błachnio, Magdalena Grabowska Bovska, Karolina Czarnecka, Sandra Drzymalska, Zuzanna Janin, Kamila Kamińska czy Kasia Sawczuk:

Za kreację kampanii odpowiada agencja Dziadek do orzechów, media do niej zaplanował i kupił dom mediowy Czarna Owca.

 

Dołącz do dyskusji: "Przemoc to nie tradycja" podkreśla Centrum Praw Kobiet

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Pitolenie. 50% przemocy przypada na kobiety!
0 0
odpowiedź
User
Yale
centrum praw niektórych kobiet - taki szyld też nieźle brzmi.
A pod szyldem - specyficzny orwellowski język, kłębki nienawiści, faktury i rachunki.
Taka klasyka.
0 0
odpowiedź
User
Piotr
Mocne! Trzymam za Was kciuki! Doświadczyłem przemocy ojca, bezsilności mamy… gdyby nam wtedy ktoś pomógł.. leczę się z traum całe życie.
0 0
odpowiedź