SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centrum Praw Kobiet edukuje o "czerwonych flagach" w związkach

Nowa kampania Centrum Praw Kobiet „Równe związki” przybrała formę kursu o zawieraniu znajomości, randkach, zgodzie na seks i BHP rozstania. Do akcji zaproszono influencerki i edukatorki, m.in. Maję Staśko i Kasię Mecinski.

Article

Centrum Praw Kobiet swoją nową kampanię „Równe związki” kieruje do młodych osób, które dopiero nabywają pierwsze doświadczenia w relacjach intymnych, randkowaniu, seksie i zrywaniu.

- Kampanię tę stworzyłyśmy dzięki wsparciu wspaniałych i mądrych edukatorek i twórczyń, aby wyposażyć młodych ludzi w podstawowe narzędzia do budowania zdrowej, partnerskiej relacji opartej na równości. Zwracamy również uwagę na „czerwone flagi”, czyli zachowania, których nie należy ignorować w związku, bo mogą z czasem przerodzić się w przemoc. Wychodzenie z toksycznych i przemocowych relacji jest bardzo trudnym i nieraz długim procesem, dlatego Centrum Praw Kobiet rusza z kampanią profilaktyczno-edukacyjną „Równe związki” skierowaną do młodych ludzi - mówi Urszula Nowakowska, prezeska Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Edukatorki w kampanii Centrum Praw Kobiet

Kampania została pomyślana jako poświęcony związkom krótki kurs, w którym każdy odcinek w formie wideo prowadzony jest przez inną edukatorkę lub twórczynię internetową. Do współpracy zaproszono Natalię Skoczylas, Maję Staśko, Hannę Sywulę, Martynę Kaczmarek, Magdalenę Nowacką i Kasię Mecinski - każda z nich opowiada o innym etapie i aspekcie związku oraz ostrzega przed „czerwonymi flagami”.

Kurs online „Równe związki mają lepiej”, przygotowujący do życia w związku, został udostępniony na stronie internetowej Centrum Praw Kobiet.

Agencja Dziadek do orzechów odpowiada za koncepcję poszczególnych odcinków, a także za dobór influencerów, którzy wystąpili w kursie. Dodatkowe wsparcie zapewnił dom mediowy Czarna Owca oraz dom produkcyjny Makata.

Dołącz do dyskusji: Centrum Praw Kobiet edukuje o "czerwonych flagach" w związkach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl