SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centrum Praw Kobiet w nowej kampanii pokazuje, jak ważną rolę pełni w społeczeństwie (wideo)

Fundacja Centrum Praw Kobiet rozpoczęła kampanię pod hasłem „Jesteśmy tu dla Was”, w której zwraca uwagę na to, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią organizacje takie jak Centrum, pomagające kobietom doznającym przemocy i ich dzieciom. W ramach kampanii prowadzona jest zbiórka funduszy na działalność Fundacji.

Article

Jak podaje Fundacja, rocznie ofiarą przemocy pada około 800  tys. Polek, wśród nich większość stanowią osoby z naszego najbliższego otoczenia – koleżanki, znajome z pracy, sąsiadki, członka rodziny. W większości przypadków kobiety, doświadczają przemocy we własnych domach, a sprawcami są ich partnerzy, a świadkami takich wydarzeń są często dzieci.

  - Nasze centra co roku udzielają wsparcia kilku tysiącom kobiet i ich dzieciom. W samej Warszawie w tym roku bezpośrednio pomogliśmy ponad tysiącu kobiet  w kontakcie bezpośrednim, nie licząc konsultacji telefonicznych czy mailowych, a to duża część naszej działalności. Oferujemy głównie porady prawne i psychologiczne. Prowadzimy również grupy wsparcia, doradztwo zawodowe, warsztaty, asystujemy podczas rozpraw sądowych i to niezwykle ważne zapewniamy bezpieczne schronienie kobietom i ich dzieciom kiedy z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia musiały opuścić dom. Większość kobiet zostaje z nami dłużej, rzadko kończy się na jednej poradzie. Czasem jest to pomoc kilkuetapowa i trwa latami z uwagi na długotrwałość procedur prawnych. Rzadko uda się skutecznie pomóc kobiecie w ciągu kilku miesięcy - mówi Urszula Nowakowska, założycielka i prezeska Centrum Praw Kobiet.

Tegoroczna kampania ma przede wszystkim zwrócić uwagę na znaczenie jakie dla kobiet doświadczających przemocy ma stabilność i szybki dostęp do specjalistycznej pomocy, oraz rolę takich organizacji jak Centrum Praw Kobiet.

Dodatkowo w ramach kampanii można wesprzeć finansowo Centrum Praw Kobiet, wpłacając darowiznę poprzez stronę www.cpk.org.pl/pomagam.

Dołącz do dyskusji: Centrum Praw Kobiet w nowej kampanii pokazuje, jak ważną rolę pełni w społeczeństwie (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl