SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce – nowe miejsce na eventowej mapie Podkarpacia

CWK w Jasionce to największy obiekt wystawienniczo-kongresowy w województwie podkarpackim. Wyróżniająca się budowla ze szklaną kopułą usytuowana jest na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w JasionceCentrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce

Położenie w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, 10 minut od ścisłego centrum stolicy województwa sprawia, że CWK stanowi doskonałą bazę wypadową dla tych, którzy w pierwszej kolejności chcą przeprowadzić rozmowy biznesowe, a następnie udać się w malownicze tereny Podkarpacia. Cechą charakterystyczną obiektu jest wielofunkcyjność – część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń. Na całkowitą powierzchnię Centrum, która wynosi 28 000m2 składają się: 15 sal konferencyjnych, sala kongresowa wyposażona w prawie 900 miejsc siedzących, przestrzeń wystawiennicza o wielkości 16 000m2, a także 2 sale restauracyjno-bankietowe. Bogata oferta wystawowa w połączeniu z doskonałą lokalizacją sprawia, że Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce to idealne miejsce do organizacji konferencji, kongresów, wystaw, targów czy eventów branżowych.

CWK w Jasionce to biznesowe serce województwa podkarpackiego. Usytuowany w pobliżu zmodernizowanego portu lotniczego w Jasionce na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis obiekt, stał się istotnym miejscem dla rozwoju nie tylko polskiej, ale i światowej gospodarki i nauki. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce to doskonałe miejsce dla organizacji wystaw, eventów branżowych, szkoleń czy konferencji. Znaczącym atutem CWK jest możliwość funkcjonowania części wystawienniczej i kongresowej niezależnie względem siebie, bądź połączenia  ich w całość. Poszczególne funkcje obiektu zostały wyraźnie zaznaczone poprzez formy architektoniczne oparte na rzucie okręgów lub jego wycinków, które przechodzą w dwie bryły: elipsoidy części wystawienniczej i odwróconego stożka części kongresowej. Dodatkowo bezkolumnowa część wystawiennicza umożliwia dostosowanie pomieszczeń do indywidualnych potrzeb.


Sala kongresowa w CWK w Jasionce wyposażona w prawie 900 miejsc siedzących.

Blisko 16 000 m2 powierzchni wystawienniczej w CWK jest przykładem niesamowitego potencjału obiektu i jego możliwości adaptacyjnych -  sala wystawowa o wielkości 4800m2 na poziomie parteru oraz 2 antresole o powierzchni 1200m2 wzbogacone kilkoma biurami biznesowymi ukierunkowane są na organizację targów, wystaw czy innych wydarzeń o charakterze B2B. Największa sala kongresowa na Podkarpaciu posiada prawie 900 miejsc siedzących i wyposażona jest w najnowocześniejsze technologie tj. ruchome podesty sterowane elektrycznie i profesjonalne oświetlenie sceniczne.

Kalendarz eventowy CWK wypełniony jest wieloma istotnymi wydarzeniami o charakterze lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Tylko w tym roku od momentu otwarcia odbędzie się 55  wydarzeń. W kolejnych latach będzie ich rocznie ponad 100 i z każdym rokiem ta liczba ma się zwiększać. W najbliższym czasie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbędą się: Kongres „590”, który został objęty Honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – na wydarzeniu spotka się ponad 2000 przedstawicieli ze świata biznesu i polityki, Wystawa „Dwóch Wielkich Nieobecnych Wajda-Beksiński” zaplanowana na przełomie listopada i grudnia ma na celu prezentację prac dwóch artystów – rysunków i szkiców Andrzeja Wajdy, a także grafik komputerowych i fotomontaży Zdzisława Beksińskiego. Kolejnym wydarzeniem, które zainauguruje 2017 rok będzie Forum Europa-Ukraina 2017, podczas którego głównymi poruszanymi tematami będą procesy modernizacji Ukrainy i problematyka bezpieczeństwa międzynarodowego, a także międzynarodowe targi przemysłu lotniczego i obronnego Aerospace & Defence Meetings Central Europe, które staną się miejscem spotkań międzynarodowych potentatów branży lotniczej z lokalnymi dostawcami. Swoje miejsce znajdą tu również wydarzenia skierowane do lokalnej społeczności. W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbędą się Targi Rękodzieła w połączeniu z Jarmarkiem Świątecznym, na którym będzie można poczuć atmosferę świąt, skosztować lokalnych specjałów, a także zrobić świąteczne zakupy.


Sala wystawiennicza w CWK w Jasionce

Centrum Wystawienniczo–Kongresowe w Jasionce jest miejscem, gdzie nie tylko można nawiązać istotne kontakty branżowe oraz zapoznać się z najnowszymi trendami, ale także  zaprezentować swoją ofertę potencjalnym klientom. Szerokie możliwości, jakie daje ogromna powierzchnia wystawowa Centrum oraz duży wybór sal kongresowych, konferencyjnych, konsumpcyjnych czy bankietowych sprawia, że jego oferta jest bardzo elastyczna i jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom klienta.