SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ceny reklam w Polsacie wyższe średnio o 9,2 proc. Najdroższe „Mega Hit” i „Pierwsza miłość”

W cenniku Polsatu na luty br. ceny reklam są średnio wyższe o 9,2 proc. niż rok temu. Najwięcej trzeba zapłacić za spoty przy filmach z cyklu „Mega Hit” i serialu „Pierwsza miłość”.

Article

Mimo że ceny reklam w Polsacie w ofercie na luty są średnio wyższe niż rok temu, to przy programach najdroższych dla marketerów obniżono stawki.

Reklama przy filmie z cyklu „Mega Hit” w poniedziałkowe i wtorkowe wieczory kosztuje od 25,8 do 27,8 tys. zł we wtorki i od 28 do 38,9 tys. zł netto w poniedziałki (wszystkie kwoty w tekście to ceny netto reklam 30-sekundowych). To nieco taniej niż rok temu, kiedy to kosztowały one od 18 do 49 tys. zł.

Za spot przy głównym wieczornym wydaniu programu informacyjnego „Wydarzenia” trzeba zapłacić 35,6 tys. zł, podczas gdy rok temu było to 36,5 tys. zł. Reklama przy wieczornej prognozie pogody kosztuje teraz 33,9 tys. zł (rok temu 39 tys. zł), a przed serwisem sportowym - 32,3 tys. zł (38,2 tys. zł przed rokiem).

Wśród seriali najdroższą pozycją programową Polsatu niezmiennie jest „Pierwsza miłość”. Przy tej produkcji emitowane są dwa bloki reklamowe, a emisja spotu kosztuje 33,1 i 38,7 tys. zł (w ub.r. było to od 24,3 tys. zł do 43,9 tys. zł). Za reklamę przy „Świecie według Kiepskich” trzeba teraz zapłacić 31,1 tys. zł (5,5 tys. mniej niż rok temu).

W sobotni wieczór 7 lutego Polsat pokaże koncert „Jubileusz 25-lecia RMF FM”. Za reklamy przy nim trzeba zapłacić od 31,2 do 32,9 tys. zł. Z kolei 21 lutego stacja będzie transmitować galę KSW - reklamy przy niej kosztują od 25,2 do 34,5 tys. zł.

Według danych Nielsen Audience Measurement Polsat był w 2014 roku drugą po TVP1 najchętniej oglądaną stacją telewizyjną, z udziałem wynoszącym 15,18 proc. (zobacz szczegóły).

Polsat jako ostatni  z największych nadawców telewizyjnych ogłosił cennik reklamowy na luty br. W ofercie TVN ceny są średnio wyższe o 2,6 proc. w porównaniu z rokiem ub. (zobacz szczegóły), natomiast TVP obniżyła je średnio o 27 proc. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Ceny reklam w Polsacie wyższe średnio o 9,2 proc. Najdroższe „Mega Hit” i „Pierwsza miłość”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gandalf Szary
Na czymś muszą zarabiać, żeby móc wzbogacać ofertę programową. Nie dziwię się, że reklamy w czasie emisji "Mega Hitu" i "Pierwszej Miłości" są najdroższe - to najpopularniejsze (i jedne z ciekawszych) propozycje Polsatu.
odpowiedź