SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cersanit: chcemy być jednym z trzech największych producentów ceramiki na świecie

Celem strategicznym Cersanitu w długim okresie jest osiągnięcie rocznych mocy produkcyjnych powyżej 100 mln m. kw. płytek ceramicznych oraz ponad 10 mln szt. ceramiki sanitarnej, co pozwoli Grupie znaleźć się w pierwszej trójce światowych producentów elementów ceramicznych, podała spółka w prospekcie emisyjnym. Spółka chce rozwijać sprzedaż w Europie Zachodniej.

Cersanit: chcemy być jednym z trzech największych producentów ceramiki na świecie

„Długookresowa strategia Grupy zakłada osiągnięcie rocznych mocy produkcyjnych powyżej 100 mln m. kw. płytek ceramicznych oraz ponad 10 mln szt. ceramiki sanitarnej, co pozwoli Grupie znaleźć się w pierwszej trójce światowych producentów elementów ceramicznych” – czytamy w prospekcie emisyjnym spółki.

Spółka stawia na rozbudowę międzynarodowej sieci dystrybucji.

 „W wyniku większego zaangażowania w rozwój sprzedaży na rynkach zachodnich, Zarząd emitenta dostrzega konieczność poszukiwania nowych kanałów dystrybucji. W strategię tą wpisuje się m. in. zawarcie umowy z Meissen Keramik Vertriebs GmbH, w celu intensyfikacji sprzedaży produktów Grupy na rynku niemieckim, holenderskim, belgijskim, luksemburskim, austriackim i szwajcarskim” – czytamy dalej.

Strategia Cersanitu zakłada uzyskanie 30% udziału na rynkach głównych w zakresie produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych i ceramiki sanitarnej.

„Grupa planuje intensywny rozwój na rynkach głównych, do których zalicza Polskę, Ukrainę, Rosję, kraje bałtyckie, Rumunię, Czechy, Słowację, Bułgarię, Węgry oraz Mołdawię. Celem długofalowym jest uzyskanie około 30% udziału na rynkach głównych, co pozwoli Grupie umocnić swoją pozycję konkurencyjną i stać się jednym z największych producentów artykułów wyposażenia łazienek w Europie. Grupa chce tego dokonać poprzez intensyfikację sprzedaży w segmencie średnim i średnio-wyższym, które to segmenty stanowią około 85% całości poszczególnych rynków zbytu” – podano również w dokumencie.

Sierpniowe NWZ Cersanitu uchwaliło emisję do 72,12 mln akcji serii G z prawem poboru i ceną emisyjną 2,1 zł za sztukę. Dzień ustalenia prawa poboru wyznaczono na 9 września 2010.

Za każde 2 akcje spółki posiadane na koniec dnia prawa poboru akcjonariuszowi przysługuje jedno prawo objęcia 1 akcji serii G. Oferującym jest Dom Maklerski BOŚ.                     

W I poł. 2010 roku spółka miała 110,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 49,52 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 697,10 mln zł wobec 672,51 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cersanit: chcemy być jednym z trzech największych producentów ceramiki na świecie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
snom
bardzo mało spółek polskich ma tak ambitne plany
odpowiedź