SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cersanit odwołał się od decyzji UOKiK ws. kary dla Opoczna

Spółka Cersanit, która przejęła producenta płytek ceramicznych Opoczno w maju 2008 r., odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nałożonej na Opoczno przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) kary w wysokości ponad 900 tys. zł, podał Cersanit w komunikacie. 

Cersanit podkreśla, że "przedmiotem zastrzeżeń UOKiK i podstawą wydania decyzji stwierdzającej ograniczenie konkurencji i nakładającej karę z tego tytułu były umowy z dealerami płytek ceramicznych, obowiązujące w spółce Opoczno SA w okresie lipiec 2006r. - kwiecień 2007r., to jest w okresie, gdy Cersanit S.A. nie był dominującym akcjonariuszem spółki Opoczno".

"Z zasady sukcesji, wynikającej z połączenia spółek, "Cersanit" SA ponosi odpowiedzialność za delikty powstałe w spółce przejętej. Z chwilą przejęcia i połączenia ze spółką Opoczno SA, Cersanit SA wdrożył w całej organizacji standardy umowne obowiązujące w spółce nie zawierające jakichkolwiek zapisów mogących budzić wątpliwości w kontekście przepisów o ochronie konkurencji" - głosi komunikat spółki.

Jednak, według Cersanitu, nie miały "ani treści ograniczającej konkurencję, ani nie były stosowane w praktyce w jakikolwiek sposób ograniczający konkurencję" w zakresie stosowanych cen sprzedaży produktów Opoczna.

"Z w/w przyczyn, a nadto z powodu wydania przez UOKiK decyzji z pominięciem dowodów wskazujących na prawdziwość w/w argumentacji, zarząd Cersanit SA wniósł w dniu 23 grudnia 2009r. odwołanie od decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie" - czytamy dalej w komunikacie.

Urząd ukarał również pięciu dystrybutorów, z którymi Opoczno osiągało największe obroty w okresie stosowania zmowy cenowej: Gen-Bud z Warszawy - 86 799 zł, Heban-Steinhol z Krakowa - 55 252 zł, Glazura Królewska z Lublina - 28 959 zł, Bokaro Szeligowscy z Gorzowa Wielkopolskiego - 18 835 zł, Saturn z Opoczna - 11 173 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cersanit odwołał się od decyzji UOKiK ws. kary dla Opoczna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl