SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CES 2015: miniaturowa platforma Intel Curie od Intela (wideo)

Podczas targów CES 2015 (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma Intel zaprezentowała moduł Intel Curie o wielkości guzika, do zastosowania w rozwiązaniach typu wearable. Ponadto przedstawiono nowe zastosowania dla kamer Intel RealSense oraz nową inicjatywę "Diversity in Technology" obejmującą 300 mln dolarów inwestycji.

Intel Curie Article

Intel Curie to moduł oparty na miniaturowym układzie SoC, stworzonym specjalnie dla rozwiązań wearable.

Urządzenie ma pojawić się w drugiej połowie br. i będzie zawierać układ SoC Intel Quark SE, Bluetooth o niskim poborze mocy, czujniki i moduł ładowania akumulatora.

Intel ogłosił współpracę nad urządzeniami wearable z Oakley, producentem okularów sportowych, w ramach której jeszcze w tym roku na rynek mają trafić okulary z inteligentną technologią.

Intel zademonstrował w Las Vegas także nowe funkcje, które mają znaleźć się w rozmaitych produktach. Wśród nich jest m.in. True Key, nowa aplikacja wieloplatformowa od Intel Security, mająca uporać się z problemem haseł. Wykorzystuje ona rozpoznawanie rysów twarzy czy linii papilarnych do łatwiejszego i bezpieczniejszego logowania. True Key obsługuje systemy iOS, Android, Windows i Mac. Będzie także instalowana na urządzeniach HP oraz Lenovo, jak również jako część pakietu McAfee LiveSafe. Dostęp do True Key można uzyskać na stronie truekey.com.

Intel poinformował również o nowych partnerstwach dotyczących technologii bezprzewodowego ładowania, zawartych z firmami Hilton, Jaguar Land Rover, San Francisco International Airport oraz Marriott. W ramach tej współpracy planowane są prace pilotażowe, rozwojowe i wdrożeniowe w zakresie ładowania bezprzewodowego, np. Marriott zamierza pilotażowo zaoferować bezprzewodowe ładowanie w hotelach swych marek JW Marriott, Marriott, Renaissance, Courtyard i Residence Inn.

Intel przedstawił także nowe zastosowania dla kamer Intel RealSense, obejmujące roboty, latające drony oraz grafikę 3D. Kamery mogą zapewniać intuicyjne mechanizmy unikania kolizji oparte na analizie obrazu, dzięki którym rozwiązywane są bardziej złożone problemy. Przykładowo Ascending Technologies zamierza użyć kamer Intel RealSense do stworzenia inteligentnych dronów wielowirnikowych, natomiast iRobot współpracuje z Intelem nad wykorzystaniem tej technologii w inteligentnych, zautomatyzowanych urządzeniach.

Intel poinformował również o współpracy z HP w zakresie druku 3D, w ramach której procesor Intel Core i7 będzie podstawą przyszłej technologii HP Multi Jet Fusion, opracowanej w celu wyeliminowania luk w szybkości, jakości i kosztach.

Ponadto Intel ogłosił nową inicjatywę „Diversity in Technology”. Zgodnie z jej założeniami firma wyznaczyła nowe cele w zatrudnianiu pracowników, tak by do 2020 r. zmniejszyć dysproporcje w liczbie zatrudnionych mężczyzn i kobiet oraz przyjmować do pracy więcej przedstawicieli mniejszości, które obecnie są niedostatecznie reprezentowane. Plan ten zostanie wdrożony również na stanowiskach kierowniczych.

W ramach inicjatywy Intel planuje zainwestować 300 milionów dolarów w pomoc w stworzeniu kuźni talentów, wyłaniającej inżynierów i informatyków spośród kobiet i przedstawicieli mniejszości, w aktywne wspieranie zatrudniania większej liczby kobiet i niedostatecznie reprezentowanych mniejszości oraz w finansowanie programów wspierających bardziej sprawiedliwą strukturę zatrudnienia w branży nowych technologii i gier.

Firma zamierza współpracować z kilkoma branżowymi partnerami w celu wspierania, rozszerzenia lub tworzenia nowych programów dla tej inicjatywy, w tym z organizacjami takimi jak International Game Developers Association, E-Sports League, National Center for Women in Technology, CyberSmile Foundation, Feminist Frequency i Rainbow PUSH. Firma planuje także większe zaangażowanie w programy edukacyjne na poziomie szkół podstawowych, ukierunkowane na zaniedbane obszary nauki, oraz rozszerzenie współpracy z uczelniami wyższymi, kształcącymi inżynierów i informatyków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CES 2015: miniaturowa platforma Intel Curie od Intela (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl