SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agencje Publicis i Fundacja K.I.D.S z akcją charytatywną „Zmieniajmy na dobre”

Fundacja K.I.D.S ruszyła ze świąteczną zbiórką na System Zdalnej Opieki, który ma przyspieszyć powrót małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka do domów. Akcję wspiera kampania marketingowa, przygotowana pro bono przez agencje z Grupy Publicis.

Article

Świąteczna kampania charytatywna pod hasłem „Zmieniajmy na dobre” została zainicjowana przez K.I.D.S. - Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, fundację, która powstała, by zmieniać szpitale w bardziej przyjazne, pełne nowoczesnych technologicznych ośrodki zdrowia.

Organizacja zbiera obecnie środki na stworzenie Systemu Zdalnej Opieki, który pomoże wszystkim osobom, które są związane z Centrum Zdrowia Dziecka - zarówno rodzicom, dzieciom jak i zespołom medycznym. System bazujący na telemedycynie wykorzystuje wiele nowoczesnych urządzeń, które m.in. przypominają pacjentom przez aplikację o przyjęciu dziennej dawki leków oraz przesyłają powiadomienie lekarzowi o ich zażyciu.

„Zmieniajmy na Dobre”

Akcja pod hasłem „Zmieniajmy na Dobre” oficjalnie wystartowała w czwartek 19 grudnia, ale etap teaserowy trwa już od tygodnia. Organizatorzy zapraszali na stronę Zmieniajmynadobre.pl gdzie razem z Fundacją K.I.D.S oraz Publicis Groupe można było odliczać czas do momentu rozpoczęcia zbiórki i premiery, stworzonego na potrzeby kampanii, interaktywnego filmu.

Od czwartku na stronie można obejrzeć produkcję promującą akcję oraz – za pomocą dedykowanego formularza – wesprzeć zbiórkę. Akcja wspierana będzie multimedialną kampanią w internecie oraz w stacjach Grupy TVN (wideo od 22 grudnia).

Świąteczną zbiórkę Fundacji K.I.D.S. wspiera pro bono Publicis Groupe, która zaangażowała w projekt wszystkie swoje agencje - Publicis, MSL, Saatchi&Saatchi, Leo Burnett, LiquidThread, Starcom, Zenith, Spark Foundry, Performics, Prodigious, Publicis Consultants, @&IS oraz Digitas.

Dzięki współpracy poszczególnych agencji i departamentów, została przygotowana kampania 360, obejmująca działania reklamowe, marketingowe, PR oraz w social media. Publicis Groupe zaprosiła do realizacji projektu także studio Film Produkcja, której zespół na czele z reżyserem Michałem Bulikiem i operatorem Piotrem Uznańskim, stworzył interaktywne wideo dla Fundacji (można je obejrzeć na stronie Zmieniajmynadobre.pl).

- Film pozwala widzom spojrzeć na szpital oczami dzieci, rodziców i lekarzy - te trzy różne perspektywy zostały zamknięte w jednej, pełnej emocji historii przedstawionej w formie interaktywnego filmu. Widzowie w każdej chwili mogą wybrać, z której perspektywy chcą śledzić akcję - komentuje Piotr Ruszak, chief communications officer Publicis Groupe Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agencje Publicis i Fundacja K.I.D.S z akcją charytatywną „Zmieniajmy na dobre”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl