SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Chillizet z nową oprawą dźwiękową i hasłem „Stacja chillout”, rusza letnia ramówka

W poniedziałek 6 lipca rusza letnia ramówka radia Chillizet (Eurozet). Zmienia się brzmienie, oprawa dźwiękowa, liner ale także pojawią się nowości programowe. W stacji ma być więcej tematów z kultury, stylu życia, motoryzacji, podróży, kulinariów, nowych trendów, biznesu i ekologii.

Article

Od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 10.00 Dominika Biegańska będzie gospodynią pasma "Śniadanie do łóżka". Będzie sporo muzyki, ale także aktualności i goście, a wszystko przy aktywnym udziale słuchaczy. O godz. 10.00 zaczynać się będzie trzygodzinne pasmo "Kulturowski w Chillizet". To spotkanie z Rafałem Turowskim i jego kulturalnymi, podróżniczymi i muzycznymi gustami. Od godz. 13.00 do 16.00 na "Flower Bauer w Chillizet" zaprosi Magda Bauer. Zaś po godz. 16.00 – pasmo Dagmary Kowalskiej pt. "Dagmaraton w Chillizet". Znajdą się w nim tematy związane z kulturą fizyczną, tańcem, multimediami, technologiami i aktywnym stylem życia.

Pasmo "Same przyjemności w Chillizet" planowane jest w godzinach od 19.00 do 21.00. To codzienne rozmowy Iwony Kutyny z przedstawicielami rozmaitych dziedzin kultury. Nowością jest także środowa autorska audycja artystyczno-obyczajowa Macieja Ulewicza, czyli "Krulewicz w Chillizet" (po godz. 21.00). Ma to być dwugodzinny late-night-show, wypełniony spojrzeniem Ulewicza na świat sztuki i obyczajów.

Weekendowe poranki to "Chillizet Business Lounge" – audycja autorska Kuby Sito o biznesie, pieniądzach i gospodarce. Emisja między godz. 8.00 a 10.00. W programie znajda się rozmowy z ekspertami, porady i objaśnienia mechanizmów ekonomicznych. W soboty od godz. 10.00 do 12.00 na "Plac zabaw" słuchaczy zabierze Magda Bauer. Jej audycja zaprezentuje pomysły na twórcze i zajmujące aktywności międzypokoleniowe. Po godz. 12 – nowa audycja "Bryki Agaty w Chillizet”, czyli wakacyjne spotkanie z literaturą i Agatą Passent. To seria autorskich, satyrycznych i przenikliwych streszczeń kanonu najważniejszych lektur obowiązkowych. Natomiast od 13.00 do 16.00 audycja motoryzacyjna Dagmary Kowalskiej, pt. "Bryki Dagmary w Chillizet". W soboty, po godz. 16.00, Jeremi Pedowicz zaprosi na popołudniowy magazyn ekologiczny.

Czytaj także: Startuje Huawei Next-Image Awards 2020, nagrody po 10 tys. dolarów

W niedzielę redakcja zaprasza na nową audycję kulinarną Jeremiego Pedowicz "Chilli zjedz", która trwać ma od godz. 10.00 do 13.00. Tuż po niej - dwugodzinne spotkanie z Agatą Passent i twórcami literatury współczesnej w programie "Biblioteka radiowa".

„Chillizet. Stacja chillout”

Od 6 lipca Chillizet zmienia też oprawę dźwiękową i wprowadza nowy liner „Chillizet. Stacja chillout”. Od kilku miesięcy stopniowo zmienia się również brzmienie muzyczne. Dziś w Chillizet można usłyszeć utwory z gatunków: jazz, chill out, electronica, alternativ, synth pop czy electro pop. Stacja nie raz zaskakoczy jednak słuchaczy nieoczywistymi dźwiękami i będzie promować nowe trendy muzyczne wpisujące się w klimat anteny. Nie zabraknie popularnych piosenek dobrze znanych wykonawców takich jak: Adele, Jessie Ware, Metronomy, Zero 7, Gotan Project, Variety Lab czy Frank Ocean, ale też rodzimych debiutantów oraz artystów młodego pokolenia, występujących na największych festiwalach w Polsce. W planach są spotkania z muzykami i koncerty na żywo z udziałem słuchaczy.

Na początku maja dyrektorem programowym Chillizet został Dariusz Staniak, zastąpił na tym stanowisku Urszulę Prussak. Jednocześnie Chillizet zrezygnowało z większości audycji autorskich i rozstało się z ich prowadzącymi.

Według badania Radio Track w pierwszym kwartale br. Chillizet miało 0,2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 0,3 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chillizet z nową oprawą dźwiękową i hasłem „Stacja chillout”, rusza letnia ramówka

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ano
To radio to co chwilę się zmienia a im bardziej się zmienia tym mniej osób go słucha... Kiedyś to było bardzo dobre radio, było i się zmyło :-(
21 2
odpowiedź
User
ale beka
Mają refleks. Wakacje od 2 tygodni, a oni dopiero zaczynają letnią ramówkę :-)))))))))))))))))
15 2
odpowiedź
User
to już koniec
Jezu... słuchalność 0,2 proc. Nadają dla siebie samych.
8 5
odpowiedź
User
Qwert
Bardzo lubię tę stację. Odkryłem ją kilka tygodni temu. Podoba mi się brak newsów (męczy mnie serwis informacyjny co godzinę), dłuższe rozmowy z których coś wynika, spokojne brzmienie z wieloma polskimi utworami. Odkryłem wiele piosenek, które zostały ze mną na dłużej dzięki słuchaniu na Radiostacji. Od kilku dni prowadzący zaczęli wspominać o nadchodzącyh zmianach i właśnie przeczytałem Wasz artykuł. Jestem przerażony, co Wy wyprawiacie z moją ulubioną stacją?!
7 12
odpowiedź
User
123
Miała być stacja premium tymczasem skończyło się na błazenadzie związanej z nazwami pasm. Kulturowski, Flower Bauer, Dagmaraton... Czy ten Smolarek w końcu dorośnie? Chce robić Antyradio 2 czy jak?
13 21
odpowiedź