SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Chiński Netflix” iQiyi z 1 mld dolarów przychodu i 106 mln subskrybentów

Należący do Baidu serwis streamingowy iQiyi, nazywany chińskim Netflixem, w III kwartale 2019 roku zanotował przychód w wysokości 1 miliarda dolarów.

Article

Przychód iQiyi, który od 2018 roku jest notowany na nowojorskiej giełdzie i produkuje własne programy, wzrósł rok do roku o 7 proc., do 1 miliarda dolarów. Jednocześnie serwis odnotował stratę netto na poziomie 516 milionów dolarów, ale to lepszy wynik od spodziewanego przez analityków.

Liczba subskrybentów iQiyi sięgnęła na koniec września 105,8 miliona, wobec 80,7 miliona rok wcześniej, co oznacza wzrost o 31 proc. 99,2 proc. subskrybentów płaci za ofertę serwisu. Płatności te odpowiadają za ponad połowę całkowitych wpływów spółki.

iQiyi walnie przyczynił się do zwiększenia optymizmu inwestorów na temat chińskiego giganta Baidu, do którego należy serwis nazywany chińskim Netflixem. Po ogłoszeniu wyników za ostatni kwartał, notowania Baidu na Wall Street wzrosły o ponad 4 proc., podczas gdy wcześniej w tym roku spadły aż o 32 proc.

Inwestorzy najwyraźniej są zadowoleni z tego, że w obliczu faktu, iż chińskie regulacje dotyczące treści internetowych coraz bardziej utrudniają Baidu generowanie przychodu z marketingu online, firma zdecydowała się na dywersyfikację swojej działalności, stawiając m.in. właśnie na iQiyi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Chiński Netflix” iQiyi z 1 mld dolarów przychodu i 106 mln subskrybentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl