SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT ogłasza konkurs na dwie lokalne stacje radiowe

W Monitorze Polskim opublikowano nowe ogłoszenia przewodniczącego KRRiT o możliwości rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w Goleniowie i Chojnicach. Zainteresowanych nadawaniem w tych dwóch miastach powinniśmy poznać w listopadzie.

Article

O tym, że zostaną rozpisane konkursy na nadawanie programu radiowego m.in. w Goleniowie i Chojnicach, można się było domyślać od stycznia. To wtedy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę wolnych częstotliwości w analogowym eterze. Znalazło się na niej aż 15 lokalizacji m.in. dla Wrocławia czy Białegostoku, ale również Skierniewic czy Redy. Na liście nie zabrakło także Goleniowa i Chojnic.

W poniedziałek, 12 września w Monitorze Polskim opublikowano dwa osobne ogłoszenia przewodniczącego KRRiT. Chętni mogą wziąć udział w konkursach na częstotliwości radiowe:

* w Goleniowie (województwo zachodniopomorskie) - 101,0 MHz, chodzi o rozszerzenie koncesji na program lokalny o charakterze uniwersalnym,
 
* w Chojnicach (województwo pomorskie) - 100,7 MHz, chodzi o rozszerzenie koncesji na program lokalny o charakterze uniwersalnym.

Jak czytamy w Monitorze Polskim, wnioski podmiotów zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie na częstotliwości radiowe można składać w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia. Chętnych powinniśmy więc poznać na początku listopada br.

Kończy się kadencja obecnego składu KRRiT

Pod koniec sierpnia odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jednocześnie było to jedno z ostatnich w obecnym składzie personalnym regulatora. Podjęto wówczas kilka decyzji koncesyjnych. Dotyczyły głównie lokalnych nadawców.

KRRiT zdecydowała o przedłużeniu na kolejne 10 lat koncesji dla Rzymskokatolickiej Parafii pw. Nawiedzenia NMP z siedzibą w Skomielnej Czarnej na program radiowy o charakterze społeczno-religijnym pod nazwą "AIN KARIM Radio Skomielna Czarna".

Regulator rozstrzygnął również wniosek o zmianę koncesji udzielonej spółce Gościniec Wrzesiński z siedzibą we Wrześni, polegającą na zmianie nazwy programu z "Radio Września FM" na "Radio Warta FM". Ponadto KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy "Emaus – Katolickiego Radia Poznań" na "Radio Emaus".

Kadencja KRRiT dobiega końca. Trwa wybór nowych członków. Prawo i Sprawiedliwość jako kandydatów wskazało przewodniczącego rady nadzorczej PAP Macieja Świrskiego i sekretarza rady nadzorczej PAP Agnieszkę Glapiak. Koalicja Obywatelska zgłosiła kandydatury redaktora naczelnego pisma Dziennikarstwo i Media Adama Szynola i prof. UAM Jędrzeja Skrzypczaka. Kandydatem Senatu jest medioznawca prof. Tadeusz Kowalski. Swoich przedstawicieli w KRRiT nie wskazał jeszcze prezydent. Sześć lat temu do KRRiT zostali powołani: Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic, Elżbieta Więcławska-Sauk, prof. Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski.

Dołącz do dyskusji: KRRiT ogłasza konkurs na dwie lokalne stacje radiowe

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m92
A na tak duże Trójmiasto żadnego konkursu,?bo bida piszczy jesli chodzi tu o lokalne stacje.
odpowiedź