SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Chris Stone odchodzi z funkcji naczelnego „Sports Illustrated". W tle zmiana właściciela i planowane zwolnienia

Po 27 latach kierowania „Sports Illustrated" Chris Stone odchodzi z funkcji redaktora naczelnego tego magazynu. Jego rezygnacja następuje kilka miesięcy po przejęciu tytułu przez nowego właściciela, który według nieoficjalnych informacji przewiduje poważne cięcia kadrowe w redakcji. Na razie „Sports Illustrated" będzie kierowany przez dwóch zastępców odchodzącego Stone’a.

Chris Stone, fot.: Sports Illustrated Article

Dwutygodnik „Sports Illustrated" to znany na amerykańskim rynku magazyn o tematyce sportowej wydawany od 1954 r. W listopadzie 2017 r. tytuł został przejęty przez koncern Meredith, zaś w maju br. ponownie zmienił właściciela, którym stała się firma Authentic Brands Group.

Teraz poinformowano że Chris Stone, dotychczasowy redaktor naczelny „SI” odchodzi ze stanowiska. Stone kierował magazynem przez ostatnich 27 lat. Według komunikatu menedżer ma obecnie rozważać objęcie zaproponowanej mu przez wydawcę nowej funkcji w strukturach firmy.

Zgodnie z zapowiedzią po odejściu obecnego naczelnego tytułem  pokierują wspólnie jego dotychczasowi zastępcy - Steve Cannella i Ryan Hunt.

Oficjalnych powodów odejścia Stone’a nie podano, jednak w mediach pojawiły się spekulacje że decyzja ta ma być związana z planami redukcji zatrudnienia w „SI”. Według nieoficjalnych informacji podanych m.in. przez „The Wall Street Journal” TheMaven, firma która z ramienia Authentic Brands Group bezpośrednio nadzoruje wydawanie magazynu zamierza w najbliższym czasie zwolnić ponad 40 etatowych pracowników redakcji i zastąpić ich dziennikarzami kontraktowymi.

 

Dołącz do dyskusji: Chris Stone odchodzi z funkcji naczelnego „Sports Illustrated". W tle zmiana właściciela i planowane zwolnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl