SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Christina Sulebakk dyrektor generalną HBO Max w regionie EMEA, nowy zespół managerów

WarnerMedia ogłosiło zespół zarządzający HBO Max w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Funkcję general managera objęła Christina Sulebakk, wcześniej była managerem generalnym w HBO Europe.

Christina Sulebakk, fot. HBOArticle

Na nowym stanowisku Christina Sulebakk odpowiedzialna będzie za zmianę istniejących serwisów streamingowych HBO, dostępnych na europejskim rynku (HBO Nordic, HBO España, HBO Portugal oraz HBO GO w Europie Środkowo-Wschodniej) w HBO Max, co ma rozpocząć się w 2021 roku. Będzie także wprowadzać HBO Max na nowe rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Managerka będzie podlegać Johannesowi Larcherowi, który zajmuje stanowisko head of HBO Max International.

Christina Sulebakk zajmowała szereg kluczowych stanowisk kierowniczych w HBO Europe i odegrała ważną rolę we wprowadzaniu na rynek serwisów HBO Nordic, HBO España i HBO Portugal. Brała także aktywny udział w rozwoju usług streamingowych HBO w Europie Środkowej oraz opracowaniu strategii wejścia na rynek dla HBO Max LatAm.

Nowy zespół managerów HBO Max

W skład nowego zespołu managerów, które będą kierowały HBO Max w regionie EMEA wchodzą osoby, które zyskiwały doświadczenie na rynku platform streamingowych w Europie.

Szefową zespołu Content Experience została Line Mykland, która będzie odpowiedzialna za rozwój i wdrażanie strategii programowej oraz wizji HBO Max w regionie EMEA. Ma kłaść szczególny nacisk na dopasowanie ofert do preferencji lokalnych widzów i lokalnej specyfiki.

W HBO pracuje w HBO od 2012 roku, pracowała m.in. nad uruchomieniem serwisu HBO Nordic. Odpowiadała m.in. za rozwój usług OTT oraz za działania dotyczące programu, produktu, technologii i działań operacyjnych.

Natomiast Roberto Soto, który dołączył do firmy poprowadzi dział Growth Marketing (marketing wzrostu), będzie on kierował pracami zespołów Commercial Strategy & Business Development, Subscriber Acquisition, CRM & Customer Service, Social, Brand, Digital Creative oraz Activations & Publicity. Wcześniej pracował na kierowniczych stanowiskach w obszarze strategii i działań operacyjnych w serwisach streamingowych w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Z kolei Brett Horowitz stanął na czele działu Data, Insights & Planning (dane, założenia i planowanie) będzie odpowiedzialny za nadzorowanie pracy zespołów ds. finansów i strategii, oraz danych i analiz. W WarnerMedia od ponad 17 lat, w HBO w Nowym Jorku pełnił różne funkcje w dziale finansowym, a ostatnio był dyrektorem finansowym w HBO Nordic w Sztokholmie.

W zespole zarządzającym HBO Max znalazł się także Tobias Andersson, który będzie szefem działu prawnego regionu EMEA. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w segmencie usług OTT i serwisów streamingowych w Europie. W swojej karierze pracował w HBO Nordic oraz HBO Europe.  

Szefem działu Product Development (rozwój produktu) został Andreas Ferdinand, będzie rozwijać aplikację  HBO Max na wszystkich głównych platformach w regionie EMEA. Posiada 18 lat doświadczenia w obszarze rozwoju produktów konsumenckich dla branży telekomunikacyjnej i medialnej, w HBO Europe pracował od 2019 roku.

Mark Spivey zajmie stanowisko Talent Lead (lider talentów), będzie opracowywał strategię HR, wspiera realizację celów HBO Max i odpowiadał za kulturę organizacji w regionie. Do ubiegłego roku pracował na stanowisku Head of HR w HBO Europe.

- Ze wsparciem ze strony takiego zespołu kadry kierowniczej, która ma bogate, wieloletnie doświadczenie na rynku platform streamingowych oraz zespołami ich wysoko wykwalifikowanych specjalistów, jesteśmy w pełni gotowi, aby rozwijać serwisy streamingowe HBO do HBO Max w całej Europie, a także planować i wchodzić na nowe rynki w regionie EMEA w nadchodzących latach – komentuje Christina Sulebakk.

Zespół HBO Max EMEA ma blisko współpracować z WarnerMedia International oraz Priyą Dogrą, president w WarnerMedia EMEA & Asia (z wyłączeniem Chin) oraz członkami jej zespołu.

Serwisy HBO zastąpi HBO Max

Zmiana serwisów streamingowych HBO w Europie w HBO Max rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. Do tego czasu serwisy streamingowe HBO Europe będą nadal działać i dostarczać abonentom treści wideo.

HBO Max należy do koncernu WarnerMedia i jest platformą streamingową, oferująca treści m.in. HBO, Warner Bros., DC, Cartoon Network, Adult Swim czy Turner Classic Movies.

Serwis został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w maju 2020 roku, a w 2021 roku pojawi się  w Ameryce Łacińskiej i Europie, gdzie serwisy HBO mają zamienić się w HBO Max (w Skandynawii, Hiszpanii, Europie Środkowej, krajach bałtyckich i Portugalii).

Dołącz do dyskusji: Christina Sulebakk dyrektor generalną HBO Max w regionie EMEA, nowy zespół managerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl