SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Christina Sulebakk dyrektor generalną HBO Max w regionie EMEA, nowy zespół managerów

WarnerMedia ogłosiło zespół zarządzający HBO Max w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Funkcję general managera objęła Christina Sulebakk, wcześniej była managerem generalnym w HBO Europe.

Na nowym stanowisku Christina Sulebakk odpowiedzialna będzie za zmianę istniejących serwisów streamingowych HBO, dostępnych na europejskim rynku (HBO Nordic, HBO España, HBO Portugal oraz HBO GO w Europie Środkowo-Wschodniej) w HBO Max, co ma rozpocząć się w 2021 roku. Będzie także wprowadzać HBO Max na nowe rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Managerka będzie podlegać Johannesowi Larcherowi, który zajmuje stanowisko head of HBO Max International.

Christina Sulebakk zajmowała szereg kluczowych stanowisk kierowniczych w HBO Europe i odegrała ważną rolę we wprowadzaniu na rynek serwisów HBO Nordic, HBO España i HBO Portugal. Brała także aktywny udział w rozwoju usług streamingowych HBO w Europie Środkowej oraz opracowaniu strategii wejścia na rynek dla HBO Max LatAm.

Nowy zespół managerów HBO Max

W skład nowego zespołu managerów, które będą kierowały HBO Max w regionie EMEA wchodzą osoby, które zyskiwały doświadczenie na rynku platform streamingowych w Europie.

Szefową zespołu Content Experience została Line Mykland, która będzie odpowiedzialna za rozwój i wdrażanie strategii programowej oraz wizji HBO Max w regionie EMEA. Ma kłaść szczególny nacisk na dopasowanie ofert do preferencji lokalnych widzów i lokalnej specyfiki.

W HBO pracuje w HBO od 2012 roku, pracowała m.in. nad uruchomieniem serwisu HBO Nordic. Odpowiadała m.in. za rozwój usług OTT oraz za działania dotyczące programu, produktu, technologii i działań operacyjnych.

Natomiast Roberto Soto, który dołączył do firmy poprowadzi dział Growth Marketing (marketing wzrostu), będzie on kierował pracami zespołów Commercial Strategy & Business Development, Subscriber Acquisition, CRM & Customer Service, Social, Brand, Digital Creative oraz Activations & Publicity. Wcześniej pracował na kierowniczych stanowiskach w obszarze strategii i działań operacyjnych w serwisach streamingowych w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Z kolei Brett Horowitz stanął na czele działu Data, Insights & Planning (dane, założenia i planowanie) będzie odpowiedzialny za nadzorowanie pracy zespołów ds. finansów i strategii, oraz danych i analiz. W WarnerMedia od ponad 17 lat, w HBO w Nowym Jorku pełnił różne funkcje w dziale finansowym, a ostatnio był dyrektorem finansowym w HBO Nordic w Sztokholmie.

W zespole zarządzającym HBO Max znalazł się także Tobias Andersson, który będzie szefem działu prawnego regionu EMEA. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w segmencie usług OTT i serwisów streamingowych w Europie. W swojej karierze pracował w HBO Nordic oraz HBO Europe.  

Szefem działu Product Development (rozwój produktu) został Andreas Ferdinand, będzie rozwijać aplikację  HBO Max na wszystkich głównych platformach w regionie EMEA. Posiada 18 lat doświadczenia w obszarze rozwoju produktów konsumenckich dla branży telekomunikacyjnej i medialnej, w HBO Europe pracował od 2019 roku.

Mark Spivey zajmie stanowisko Talent Lead (lider talentów), będzie opracowywał strategię HR, wspiera realizację celów HBO Max i odpowiadał za kulturę organizacji w regionie. Do ubiegłego roku pracował na stanowisku Head of HR w HBO Europe.

- Ze wsparciem ze strony takiego zespołu kadry kierowniczej, która ma bogate, wieloletnie doświadczenie na rynku platform streamingowych oraz zespołami ich wysoko wykwalifikowanych specjalistów, jesteśmy w pełni gotowi, aby rozwijać serwisy streamingowe HBO do HBO Max w całej Europie, a także planować i wchodzić na nowe rynki w regionie EMEA w nadchodzących latach – komentuje Christina Sulebakk.

Zespół HBO Max EMEA ma blisko współpracować z WarnerMedia International oraz Priyą Dogrą, president w WarnerMedia EMEA & Asia (z wyłączeniem Chin) oraz członkami jej zespołu.

Serwisy HBO zastąpi HBO Max

Zmiana serwisów streamingowych HBO w Europie w HBO Max rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. Do tego czasu serwisy streamingowe HBO Europe będą nadal działać i dostarczać abonentom treści wideo.

HBO Max należy do koncernu WarnerMedia i jest platformą streamingową, oferująca treści m.in. HBO, Warner Bros., DC, Cartoon Network, Adult Swim czy Turner Classic Movies.

Serwis został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w maju 2020 roku, a w 2021 roku pojawi się  w Ameryce Łacińskiej i Europie, gdzie serwisy HBO mają zamienić się w HBO Max (w Skandynawii, Hiszpanii, Europie Środkowej, krajach bałtyckich i Portugalii).

Dołącz do dyskusji: Christina Sulebakk dyrektor generalną HBO Max w regionie EMEA, nowy zespół managerów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
http://ssb100k-form-6547690.ssr.ias-lab.de
http://ssb100k-form-6547690.ssr.ias-lab.de
odpowiedź