SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

chromBank - dodatek do przeglądarki Chrome dla klientów mBanku

chromBank - wewnętrzne rozwiązanie firmy 101studio, klienta mBanku - zostało upublicznione jako dodatek do przeglądarki internetowej Google Chrome.

chromBank - dodatek do przeglądarki Chrome dla klientów mBanku

chromBank pozwala jednym kliknięciem wyświetlić listę ostatnich transakcji z konta w mBanku. Dodatek odtwarza akcje użytkownika, ponieważ mBank nie posiada swojego API, które umożliwiłoby pobranie tych danych.

chromBank jest dodatkiem nieoficjalnym, dlatego też 101studio nie gwarantuje jego poprawnego działania, gdy np. mBank zmieni swój interfejs. Jako autorzy i użytkownicy dodatku, firma zobowiązała się do aktualizowania dodatku na bieżąco.

Login i hasło użytkownika przechowywane są w pamięci przeglądarki, jednak żaden inny dodatek czy strona nie mają dostępu do tych danych. Co prawda osoba z fizycznym dostępem do komputera i przeglądarki jest w stanie wydobyć hasło, ale tak samo jest z wszystkimi hasłami zapisanymi w przeglądarce Chrome.

W kolejnych wersjach 101studio chce wprowadzić sprawdzanie historii transakcji w tle - dzięki temu użytkownik zostanie powiadomiony o wpłynięciu nowego przelewu, poprzez wyświetlenie odpowiedniego komunikatu przy ikonie dodatku. Firma planuje system na wzór poczty e-mail, prezentujący liczbę "nieprzeczytanych" transakcji.

101studio zapowiada, że jeśli inni użytkownicy zainteresują się tym rozwiązaniem, opublikuje również wersje dla innych banków - w formie osobnych rozszerzeń lub odpowiednich modułów do chromBanku.
 
chromBank znajduje się w Galerii Rozszerzeń dla Google Chrome.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: chromBank - dodatek do przeglądarki Chrome dla klientów mBanku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iceT
"Co prawda osoba z fizycznym dostępem do komputera i przeglądarki jest w stanie wydobyć hasło, ale tak samo jest z wszystkimi hasłami zapisanymi w przeglądarce Chrome."

Tak tylko nikt o zdrowych zmysłach nie przetrzymuje swoich haseł do banku w "zapamiętanych" hasłach w przeglądarce. Słabe.
8 8
odpowiedź
User
qqq
Ja dużo bardziej boję się, że ktoś wyciągnie moje hasło do maila niż do banku ;)
8 8
odpowiedź