SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CI Games ze 105 mln zł przychodów i 38 mln zł zysku, „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” dał 61 proc. sprzedaży

W ub.r. producent gier wideo CI Games osiągnął wzrost przychodów o 130 proc. do 105,53 mln zł i zysku netto z 7,1 do 38,34 mln zł. 61 proc. wpływów wygenerowała gra „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”, która trafiła do sprzedaży w czerwcu.

Przychody CI Games ze sprzedaży wersji cyfrowych gier poszły w górę rok do roku z 34,36 do 72,3 mln zł, a z gier w formie fizycznej - z 11,62 do 32,89 mln zł. Udział wersji konsolowych gier w sprzedaży zmalał z 67 do 64 proc.

99 proc. wpływów firmy pochodziło z zagranicy.

61 proc. wpływów CI Games ze „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”

CI Games podało w komunikacie, że 61 proc. jego zeszłorocznych przychodów netto wygenerowała gra „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”, która miałą premierę w czerwcu. Gry „Eldest Souls” i „Tails of Iron”, wydane pod marką United Label, odpowiadały za 11 proc. wpływów, z gry z back catalogue - za 28 proc.

- 2021 rok był rekordowy dla CI Games, już trzeci rok z rzędu zanotowaliśmy wzrost przychodów i zysku netto przy jednoczesnym utrzymaniu atrakcyjnych marż EBITDA. Tak dobre wyniki to efekt konsekwentnie realizowanej strategii opartej na czterech głównych filarach: serii Sniper Ghost Warrior, Lords of the Fallen, Projekcie Survive (nowy IP) oraz United Label, wydawcy gier niezależnych - wylicza Marek Tymiński, prezes CI Games.

Zysk operacyjny firmy poszedł w górę z 8,73 do 40,27 mln zł, a zysk netto - z 7,1 do 38,34 mln zł.

CI Games poziom 100 mln zł przekroczył już trzykrotnie (w 2013 roku zanotował 109,02 mln zł), a dwukrotnie miał ponad 25 mln zł zysku netto (29,71 mln zł w 2013 roku).

CI Games kolejne gry z serii „Sniper Ghost” i „Lords of the Fallen”

- Rok 2021 po raz kolejny dowiódł skuteczności naszej strategii. W perspektywie średnio- i długoterminowej planujemy dywersyfikację portfela naszych głównych gier poprzez każdy z czterech filarów. Będzie to kluczowe w dalszym rozwoju naszej grupy - zapowiada Marek Tymiński.

Obecnie spółka CI Games przygotowuje trzy duże gry, nad którymi pracują równolegle wewnętrzne studia i zewnętrzni partnerzy, głównie w Europie, Największym projektem jest „Lords of the Fallen 2”, za które odpowiada studio Hexworks, natomiast „Sniper Ghost Warrior Next” przygotowane przez Underdog Studio oraz we współpracy z zewnętrznym studiem Batfields Projekt Survive.

Na początku marca CI Games zawarło umowę z bankiem inwestycyjnym Berenberg Bank, który doradza spółce w związku z potencjalnym wejściem na londyńską giełdę. Równocześnie wiceprezesem i dyrektorem finansowym CI Games został David Broderick, wcześniej związany m.in. z Keywords Studios i Ryanairem.

W piątek przed godz. 10 kurs giełdowy CI Games spadał o 0,24 proc. do 1,636 zł, co daje kapitalizację w wysokości 182,9 mln zł. Największym akcjonariuszem jest Marek Tymiński, ma 29,02 proc. walorów.

Dołącz do dyskusji: CI Games ze 105 mln zł przychodów i 38 mln zł zysku, „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” dał 61 proc. sprzedaży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl