SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były menedżer Tencentu zdymisjonowany po tygodniu pracy w zarządzie CI Games

Ido Hochman został w poniedziałek odwołany z zarządu produkującej gry spółki CI Games zaledwie tydzień po mianowaniu do zarządu. Nie podano powodów szybkiej dymisji.

Zarówno o powołaniu, jak i dymisji Ido Hochmana z zarządu CI Games zdecydowała rada nadzorcza firmy. Hochman był członkiem zarządu ds. finansowych.

O mianowaniu Ido Hochmana do zarządu poinformowano na początku stycznia.

Prezesem CI Games jest Marek Tymiński, główny akcjonariusz firmy (ma walory stanowiące 29,02 proc. zarządu i rady nadzorczej). W zarządzie są też Monika Rumianek (od połowy 2015 roku).

Natomiast w radzie nadzorczej spółki są Ryszard Bartkowiak (jako przewodniczący, od września 2017 roku), Grzegorz Leszczyński (do sierpnia 2009 roku), Marcin Garliński (od września 2018 roku) i Rafał Berliński (od lipca 2020 roku) i Adam Niewiński (od grudnia ub.r.).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ido Hochman wcześniej w spółce Tencentu i w Rothschild

Poprzednio Ido Hochman był dyrektorem ds. finansów korporacyjnych w należącej do chińskiego giganta technologicznego Tencent spółce Miniclip, która produkuje i wydaje gry mobilne. Wraz ze swoim zespołem odpowiadał za strategiczne działania finansowe.

Wcześniej był zastępcą dyrektora w zespole technologii, mediów i telekomunikacji w firmie Rothschild, zajmował się tam przejęciami oraz pozyskiwaniem kapitału w różnych sektorach. Ma tytuł MBA z London Business School oraz licencjat z inżynierii systemów komputerowych.

CI Games prowadzi przegląd opcji strategicznych

W połowie sierpnia ub.r. CI Games rozpoczął przegląd opcji strategicznych, podkreślając, że proces ma na celu „wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu Spółki, którym jest rozwój Spółki oparty o dotychczasową strategię prowadzący do maksymalizacji wartości dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy”.

Zaznaczono, że w ramach przeglądu analizowane będzie pozyskanie strategicznego inwestora branżowego. W drugiej połowie grudnia firma poinformowała, że „w ramach celu związanego z maksymalizacją wartości rynkowej Spółki” rozważa wprowadzenie swoich akcji do obrotu na drugiej giełdzie (oprócz warszawskiej): w Londynie lub Sztokholmie.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa CI Games zanotowała 32,66 mln zł przychodów sprzedażowych i 13,64 mln zł zysku netto, wobec 7,74 mln zł wpływów i 340 tys. zł zysku netto rok wcześniej. W całym ub.r. szacunkowe przychody firmy wyniosły ok. 105 mln zł.

Przy kursie 1,785 zł z zamknięcia sesji giełdowej w poniedziałek kapitalizacja CI Games wynosiła 326,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Były menedżer Tencentu zdymisjonowany po tygodniu pracy w zarządzie CI Games

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl