SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cinema City obniża ceny biletów i kart Unlimited. "Zmiana planowana od dawna, bez związku z koronawirusem"

W sieci kinowej Cinema City wprowadzono do odwołania obniżki cen biletów sięgające 50 proc. i spore obniżki cen kart Cinema City Unlimited. - Zmiany polityki cenowej dotyczą wszystkich kin w całej Polsce. Zmiany te nie są podyktowane informacjami o koronawirusie, a wnikliwą analizą trendów rynkowych - poinformowała Wirtualnemedia.pl Katarzyna Opertowska, marketing director Cinema City Poland.

Article

Od czwartku bilety na filmy w Cinema City kosztują od 15 do 17 zł, w zależności od lokalizacji kina (najdroższe są oczywiście w największych miastach). Takie stawki obowiązują także w weekend, dotyczą również filmów wchodzących na ekrany w najbliższych dniach.

To oznacza obniżkę o około połowę. Standardowo bilety w Cinema City kosztowały ok. 30 zł, a w weekendy nawet 36 zł.

Pracownicy kin Cinema City przekazują widzom, że obniżkę wprowadzono do odwołania.

 

- Zmiany polityki cenowej dotyczą wszystkich kin Cinema City w całej Polsce. Zmiany te nie są podyktowane informacjami o koronawirusie, a wnikliwą analizą trendów rynkowych. Wprowadzona zmiana była planowana od dawna. Ceny zostają obniżone na wszystkie seanse 2D i będą obowiązywać przez cały tydzień. Bilety będą obecnie w dwóch cenach: 17 zł w Warszawie, a w innych miastach 15 zł. Ponadto ceny naszego popularnego programu Unlimited oraz wszystkich formatów jak: Imax, 4DX czy ScreeX zostały również dostosowane do nowego cennika. Zapraszamy naszych klientów do oglądania większej liczby filmów w niskich cenach na dużym ekranie - poinformowała w czwartek po południu portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Opertowska, marketing director Cinema City Poland.

Tańsze karty Cinema City Unlimited

Cinema City obniżyło też ceny kart Cinema City Unlimited, których posiadacze mogą oglądać dowolnie dużą liczbę filmów w kinach tej sieci (umowa jest zawierana na 12 miesięcy).

Poprzednio karta kosztowała 42 zł miesięcznie, a z uwzględnieniem kin w Warszawie - 49 zł. Teraz jest to odpowiednio 33 i 38 zł. Obniżka obejmuje zarówno nowych, jak i obecnych posiadaczy Cinema City Unlimited.

Nie zmieniła się dopłata w przypadku filmu 3D - 2 zł. W przypadku IMAX 2D dodatkowy koszt (obowiązuje w niektórych kinach) podwyższono z 2 do 3 zł, a w przypadku IMAX 2D - z 4 do 5 zł.

W październiku karty Cinema City Unlimited były wsparte promocją, w której nowi użytkownicy dostawali gratis trzynasty miesiąc korzystania z nich.

W Polsce Cinema City jest operatorem 34 kin (w tym 6 z salami 4DX i w 6 kinach M IMAX) w 19 miastach. Firma należy do koncernu Cinema City International, do którego należą też kina w Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech, w Izraelu, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Według sprawozdania złożonego w KRS spółka Cinema City Poland od grudnia 2017 do listopada 2018 roku zanotowała 353,2 mln zł wpływów z wyświetlania filmów, 31,3 mln zł z reklam i 118,9 mln zł z gastronomii.

W Heliosie Superwtorek z 14,90 zł, Multikino z nowym cennikiem

Cinema City to jedna z trzech największych sieci kinowych. Multikino od 2017 roku w kolejnych kinach wprowadza cenniki, w których taka sama stawka obowiązuje we wszystkie dni tygodnia.

W kilku kinach Multikino (Lublin, Kielce, Poznań 51, Sopot, Szczecin, Tychy, Zabrze, Kraków, Rybnik, Bydgoszcz, Olsztyn, Radom, Włocławek, Rzeszów) i Cinema3D (Biała Podlaska, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Kłodzko, Warszawa Reduta, Mielec, Tarnów) cena wynosi 14,90 zł, a w kolejnej grupie kin (Warszawa: Ursynów, Wola i Targówek, Poznań Malta) - 19,90 zł.

- Obserwujemy, że niższe ceny, które zaoferowaliśmy widzom w Polsce pozwalają na korzystanie z naszej oferty nowym widzom oraz wpływają na wzrost częstotliwości wizyt wśród dotychczasowych klientów. W związku z tym nie wykluczamy kontynuacji tej dynamicznej polityki cenowej w bieżącym roku - przekazał nam Mariusz Spisz, członek zarządu Multikina.

Helios w swoich kinach ma stałą promocję Superwtorek, w ramach której bilet kosztuje 14,90 zł. W niektórych kinach (m.in. Bydgoszcz, Gdańsk Alfa, Gdańsk Metropolia, Szczecin CHR Kupiec, Radom) taka cena obowiązuje przez cały tydzień, natomiast w pozostałych zazwyczaj wynosi od 20,90 do 33,90 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cinema City obniża ceny biletów i kart Unlimited. "Zmiana planowana od dawna, bez związku z koronawirusem"

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Cinema City to jeden z droższych kin. Myślę że zyskają na tym obniżając ceny biletów.
odpowiedź
User
omd
Za taki pieniądz częściej będę w kinie, serio. - strach przed KORONAWIRUSEM ???
odpowiedź
User
marketer
W Gdańsku już od kilkunastu miesięcy Helios, Mulitikno i Cinema 3D oferuje bilety przez cały tydzień za 14,9 zł
odpowiedź