SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cinema City może dokonać akwizycji lub wejść na nowy rynek

Spółka Cinema City International (CCI) może w tym roku dokonać akwizycji lub podjąć decyzję o wejściu na nowy rynek europejski, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki dla agencji ISB.

"Obecnie nie prowadzimy zaawansowanych rozmów, ale dokładnie obserwujemy sytuację na rynku" - powiedział ISB zastępca dyrektora finansowego CCI Nisan Cohen. Dodał, że spółka nie wyklucza wejścia na nowy rynek zarówno poprzez akwizycję, jak i własną inwestycję w nowe kino.

Na początku marca CCI poinformowało, że sprzeda działalność deweloperską w Bułgarii spółce Israel Theatres Ltd, podała spółka w komunikacie. Wartość transakcji wyniesie ok. 85 mln euro, a jej zamknięcie ma nastąpić do końca marca tego roku.

"W ten sposób obniżymy zadłużenie i z pewnością zwiększy to naszą elastyczność w ewentualnych rozmowach" - zaznaczył Cohen.

W listopadzie prezes CCI Moshe Greidinger informował, że priorytetem spółki będzie raczej rozwój na obecnych rynkach działalności (Polska, Izrael, Rumunia, Bułgaria, Węgry i Czechy), choć nie wykluczył akwizycji. Cinema City rozmawiało m.in. o przejęciu firmy Showcase, ale już w II połowie zeszłego roku proces negocjacji został wstrzymano.

Cohen potwierdził w poniedziałek plan, zgodnie z którym spółka planuje otworzyć w 2010 r. 10 kin łącznie dysponując 100 ekranami. Przyznał jednak, że spółka liczy się z opóźnieniami.

"W 2-3 przypadkach liczymy się z opóźnieniem, które leży po stronie deweloperów. Nawet jeśli do tych opóźnień dojdzie generalnie nie powinno to znacząco wpłynąć na nasze wyniki" - powiedział Cohen. Nowe kina mają zostać otwarte w Rumunii (6), Polsce (2) i Bułgarii (2).

W 2009 r. spółka otworzyła 9 nowych kin i na koniec 2009 r. prowadziła 69 multipleksów z 668 ekranami w sześciu krajach: Polsce, Izraelu, Czechach, Bułgarii, Rumunii oraz na Węgrzech. W sieci Cinema City zainstalowane było już ok. 150 projektorów cyfrowych.

W 2009 roku spółka miała 24,43 mln euro skonsolidowanego zysku netto wobec 17,66 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 211,56 mln euro wobec 178,95 mln euro.

Dołącz do dyskusji: Cinema City może dokonać akwizycji lub wejść na nowy rynek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl