SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cinema City sprzedało aktywa deweloperskie w Bułgarii za 91,2 mln euro

Cinema City International podpisała umowę sprzedaży Israel Theatres Real Estate Holding i Pan-Europe Finance aktywów deweloperskich w Bułgarii, poinformowała spółka w komunikacie. Łączna cena transakcji wynosi 91,2 mln euro.

"Aktywa obejmują Mall of Ruse w mieście Ruse, które znajduje się na zaawansowanym etapie budowy, Mall of Stara Zagora, które jest na etapie planowania, oraz RESB - spółkę prowadzącą działalność deweloperską oraz działalność z zakresu zarządzania nieruchomościami, która zajmuje się budową i wynajmem powierzchni w powyższych nieruchomościach" - czytamy w komunikacie.

Kupujący przejmują całość zobowiązań związanych z działalnością deweloperską w Bułgarii, w tym zobowiązanie do wykonania zobowiązań posprzedażowych dotyczących Mall of Plovdiv.

"Po zapłaceniu pierwszej części zapłaty wysokości 76,2 mln euro, kolejna kwota 15 mln euro będzie płatna w dacie upłynięcia 9 miesięcy od otwarcia Mall of Ruse, ale nie później niż 18 miesięcy od zamknięcia transakcji. Łączna cena zakupu w kwocie 91,2 mln euro jest ustalona na podstawie wyceny wykonanej dla nieruchomości odpowiednio w Ruse oraz Stara Zagora przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego" - czytamy dalej.

"Spółka zamierza wykorzystać nadwyżkę gotówkową oraz obniżenie stopnia dźwigni finansowej w celu sfinansowania rozwoju działalności kinowej, zarówno na terytoriach, na których CCI prowadzi obecnie działalność, jak i, potencjalnie, ekspansji na nowe terytoria" - czytamy dalej.

Israel Theatres Real Estate Holding i Pan-Europe Finance to spółki zależne Israel Theatres.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cinema City sprzedało aktywa deweloperskie w Bułgarii za 91,2 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl