SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cisco chce wyeliminować hałasy w tle podczas telekonferencji. W tym celu przejmie BabbleLabs (wideo)

Cisco ogłosiło zamiar przejęcia firmy BabbleLabs, której oparta o sztuczną inteligencję technologia niweluje hałas i poprawia jakość telekonferencji. Cisco zamierza ją wykorzystać w swojej aplikacji Webex. Szczegółów finansowych transakcji nie ujawniono.

Article

BabbleLabs to założona w 2017 roku prywatna firma z siedzibą w Campbell, w Kalifornii, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do odróżniania mowy ludzkiej od innych odgłosów, co wpływa na poprawę jakości telekonferencji. Technologia BabbleLabs rozróżnia mowę od hałasów w tle, usuwa hałas w tle w czasie rzeczywistym oraz poprawia jakość rozmów i usprawnia komunikację, niezależenie od języka w jakim jest prowadzona.

Jak informuje Cisco, pozyskana wraz z przejęciem BabbleLabs technologia niwelowania hałasu i poprawy jakości rozmowy przyczyni się do ulepszenia doświadczeń użytkowników podczas spotkań wideo za pośrednictwem aplikacji Cisco Webex.

 

Dzięki technologii BabbleLabs, Cisco zamierza wprowadzić funkcję redukcji szumów do swojego portfolio produktów do współpracy. Najpierw firma skoncentruje się na integracji BabbleLabs, aby zapewnić użytkownikom Cisco Webex najlepsze możliwe doświadczenia audio, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i w jaki sposób łączą się z aplikacją (np. w sali konferencyjnej, czy poprzez urządzenie mobilne).

- BabbleLabs wpisuje się w strategię Cisco koncentrującą się na bezpiecznej współpracy dzięki temu, że dźwięk przetwarzany jest w 100 procentach u źródła, czyli po stronie użytkownika. W ten sposób BabbleLabs spełnia restrykcyjne wymogi dotyczące bezpieczeństwa danych w myśl zasady "security by design", które stanowią podstawę kultury bezpieczeństwa Cisco - czytamy w komunikacie Cisco.

Zakończenie procesu przejęcia zaplanowano na bieżący kwartał, pod warunkiem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji i uzyskania wymaganych zezwoleń regulacyjnych.

Po sfinalizowaniu transakcji, której szczegóły finansowe nie zostały ujawnione, zespół BabbleLabs dołączy do kierowanej przez Javeda Khana Cisco Collaboration Group, która jest częścią działu Cisco Security and Applications Business, prowadzonego przez Jeetu Patela.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cisco chce wyeliminować hałasy w tle podczas telekonferencji. W tym celu przejmie BabbleLabs (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl