SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cisco chce zablokować przejęcie Skype'a przez Microsoft?

Firma Cisco Systems niespodziewanie zaskarżyła decyzję Komisji Europejskiej, wyrażającą zgodę na przejęcie operatora komunikatora internetowego Skype przez Microsoft.

Cisco chce zablokować przejęcie Skype'a przez Microsoft?

Microsoft ogłosił, że przejmuje Skype'a za 8,5 miliarda dolarów w maju zeszłego roku (więcej na ten temat). Transakcja została sfinalizowana w październiku (więcej na ten temat), niedługo po tym jak zielone światło dla przejęcia dała Komisja Europejska, która uznała że nie będzie ono miało znaczącego negatywnego wpływu na konkurencję (więcej na ten temat).

Teraz od decyzji KE do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości odwołała się firma Cisco, która obawia się, że przejęcie Skype'a przez Microsoft może mieć negatywny wpływ na rynek komunikacji wideo. Cisco twierdzi, że nie domaga się zablokowania transakcji, ale chce, aby KE wprowadziła pewne ograniczenia, dzięki którym Microsoft musiałby zapewnić interoperacyjność Skype'a z systemami innych dostawców i nie mógłby blokować usług konkurencji.

Firmie chodzi o to, aby "wykonywanie połączeń wideo było tak samo proste i powszechne jak w przypadku połączeń telefonicznych - w dowolnej sieci i między wszystkimi urządzeniami".

"Wyobraźcie sobie jak trudna byłaby sytuacja, w której bylibyście ograniczeni do połączeń z osobami, które korzystają tylko z usług tego samego operatora lub gdyby wasz telefon mógł się połączyć tylko z urządzeniami określonych marek, a nie innymi. Cisco chce uniknąć takiej przyszłości dla komunikacji wideo." - stwierdził Marthin De Beer, wiceprezes firmy.

Cisco oferuje własną usługę do prowadzenia wideokonferencji o nazwie WebEx. Firma domaga się wprowadzenia otwartych standardów, dzięki czemu użytkownicy WebEx mogliby wykonywać połączenia z użytkownikami Skype'a. Dotyczyłoby to także innych podobnych usług, np. Google Video.

Do pozwu Cisco dołączyła firma Messagenet, włoski dostawca usług VoIP.

Rzecznik Komisji Europejskiej oświadczył, że będzie ona bronić swojej decyzji przed sądem. Z kolei Microsoft wyraził przekonanie, że decyzja ta zostanie utrzymana w mocy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cisco chce zablokować przejęcie Skype'a przez Microsoft?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl