SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Clear Channel wyposaży 2 tys. citylightów w czytniki NFC/QR (wideo)

W maju br. Clear Channel uruchomi w Polsce usługę City Connect. Będzie ona obejmować 2 tys. citylightów z zainstalowanymi czytnikami NFC i QR, pozwalającymi konsumentom przeglądać na smartfonach dodatkowe treści oferowane przez reklamodawców.

Article

Sieć City Connect obejmie w Polsce 2 tys. citylightów w 8 największych aglomeracjach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Łódź, Poznań, Górny Śląsk, Szczecin). Są to nośniki zlokalizowane w miejscach o największym natężeniu ruchu. Połowa jest wmontowana w wiaty przystankowe, 30 proc. to konstrukcje naścienne, a 20 proc. - wolnostojące.

W każdym z tych nośników zostanie na stałe zainstalowany tag/czytnik obsługujący technologię NFC i QR. Dzięki temu użytkownik będzie musiał tylko przyłożyć smartfon do czytnika lub zeskanować kod QR, żeby zyskać dostęp do różnego rodzaju dodatkowych treści proponowanych w internecie przez reklamowaną markę.

Oprogramowanie sieci będzie gromadzić informacje o datach i godzinach, lokalizacji, konwersji kliknięć i rodzaju wykorzystanych do tego urządzeń. Dane te będą przekazywane marketerom, żeby mogli optymalizować swoje działania.

- Zainwestowaliśmy w to rozwiązanie, ponieważ wszelkie dostępne dane wskazują, że tego właśnie potrzebują konsumenci - chcą, aby marki docierały do nich szybko, skutecznie i w sposób zindywidualizowany. Dlatego też wykorzystując urządzenia mobilne, stworzyliśmy pomost pomiędzy światem wirtualnym i rzeczywistym - opisuje William Eccleshare, dyrektor generalny Clear Channel. - City Connect oparta jest głównie na naszych sprawdzonych już sieciach dedykowanych, dodając im wartość interakcji mobilnej i zapewniając dotarcie do trzech grup docelowych, w tym do młodzieży 15-24 lata. To grupa najbardziej otwarta na wykorzystywanie nowych technologii oraz najczęściej korzystająca ze smartfonów - dodaje Kalina Janicka, prezes Clear Channel Poland.

Clear Channel zaczął globalne wdrażanie City Connect (pod marką Connect) w ub.r. Jako pierwsze w obsługę technologii mobilnych zostało wyposażonych 10 tys. nośników w Londynie i Edynburgu, a później usługa ruszyła w Belgii, Finlandii, Holandii, Irlandii i Singapurze.

Do połowy br. jej start ma nastąpić w Brazylii, Danii, Estonii, Hiszpanii, Meksyku, Peru, Polsce, Szwajcarii, Szwecji, Turcji i USA, a także we Francji i Włoszech oraz na Litwie i Łotwie. Wtedy cała sieć obejmie 75 tys. nośników zapewniających dotarcie do 175 mln konsumentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Clear Channel wyposaży 2 tys. citylightów w czytniki NFC/QR (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kulebiak
Czytnikami QR, srsly?
odpowiedź