SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CMWP nie rozstrzygnie sporu Tomasza Kwaśniewskiego i prezesa RDC o brak zgody na wywiad z osobą z KOD-u

Centrum Monitoringu Wolności Prasy stwierdziło, że nie jest w stanie rozstrzygnąć sporu dziennikarza Tomasza Kwaśniewskiego i prezesa Radia dla Ciebie Tadeusza Deszkiewicza dotyczącego niewyrażenia zgody na wywiad Kwaśniewskiego z przedstawicielem Komitetu Obrony Demokracji.

Tomasz Kwaśniewski, fot. RDCArticle

Tomasz Kwaśniewski od września 2013 roku prowadził w Radiu dla Ciebie popołudniowe pasmo, w którym rozmawiał z różnymi gośćmi. 9 listopada br. zrezygnował z dalszej współpracy, tłumacząc że prezes rozgłośni Tadeusz Deszkiewicz (pełniący tę funkcję od lutego br.) nie zgodził się na zaplanowaną 10 listopada rozmowę z przedstawicielem Komitetu Obrony Demokracji, mającym być jedną z osób reprezentujących organizatorów marszy odbywających się następnego dnia.

Kwaśniewski zawiadomił o tej sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Uzasadnił, że decyzja prezesa RDC oznacza zachwianie zasady pluralizmu.

W odpowiedzi Tadeusz Deszkiewicz wyjaśnił, że nie pozwolił na udział przedstawiciela KOD-u w audycji, żeby nie dopuścić do ostrej kłótni między organizatorami Marszu Niepodległości a działaczami KOD i w trosce o wysoką jakość programu w przeddzień Święta Niepodległości.

W czwartek Centrum Monitoringu Wolności Prasy poinformowało, że nie nie jest w stanie rozstrzygnąć, która z tych wersji jest bliższa prawdy. Organizacja przypomniała jednak, że „po pierwsze wszystkie redakcje mediów publicznych powinny obowiązywać zarówno zasada pluralizmu politycznego, nakazująca zapraszanie wszystkich liczących się w debacie publicznej opcji na antenę, jak i troska o zachowywanie najwyższych kryteriów jakościowych”, a po drugie „to wydawca czy redaktor naczelny stacji ma ostateczny głos w sprawie kształtu, czy dopuszczenia audycji,  powinien on przy tym uwzględniać obydwa kryteria opisane w punkcie pierwszym”.

W kwietniu br. Radio dla Ciebie zerwało współpracę z Romanem Kurkiewiczem, powodem miało być wyemitowanie w jego audycji piosenki z wulgarnym słowem. Natomiast w lutym ze stacją pożegnał się Tomasz Stawiszyński.

Według badania Radio Track od maja do października br. udział Radia dla Ciebie w rynku słuchalności w Warszawie wyniósł 1,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CMWP nie rozstrzygnie sporu Tomasza Kwaśniewskiego i prezesa RDC o brak zgody na wywiad z osobą z KOD-u

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
szeryf
To ja rozstrzygne racje miał prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz.
odpowiedź
User
Maciek
Tak..... Pojawił się nam nowy jasnowidzący - Deszkiewicz Tadeusz. Panie prezesie WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedź
User
adwokadiabła
Pan Tomasz o poglądach skręcających w lewo.. Wielokrotnie na antenie dał to odczuć..
A przecierze dzienikarz powinien być obiektywny!?!
Dziwne że pannaczelny Grzegorz po tej samej wodzie.. Jeszcze pracuje. Amen.
odpowiedź