SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CMWP SDP: pomoc prawna dla zwalnianych dziennikarzy, apel do władz mediów publicznych

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zadeklarowało bezpłatne konsultacje prawne dla dziennikarzy zwalnianych z pracy. Zaapelowało też do władz mediów publicznych, żeby przy decyzjach kadrowych kierowały się tylko względami merytorycznymi.

czekaj...Article

Oferowane przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP darmowe konsultacje prawne mogą dotyczyć zarówno prawa pracy, jak też umów cywilno-prawnych i innych kontraktów związanych ze świadczeniem pracy w mediach. Mogą z tego korzystać osoby zwalniane zarówno z mediów publicznych, jak i prywatnych.

- Ponawiamy także nasz apel do władz mediów publicznych o nie kierowanie się kryteriami innymi niż merytoryczne przy podejmowaniu decyzji kadrowych - napisało centrum w komunikacie.

Od początku br., kiedy po wejściu w życie nowelizacji ustawy medialnej minister skarbu państwa powołał nowe zarządy Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, z oboma firmami pożegnało się kilkadziesiąt osób: zarówno prezenterów, dziennikarzy i wydawców, jak też menedżerów różnego szczebla. Niektórzy sami złożyli rezygnacje, innym proponowano wypowiedzenie umowy o pracę na różnych warunkach. Dyscyplinarnie zwolniono m.in. poprzedniego dyrektora radiowej Jedynki Kamila Dąbrowę, który zapowiedział, że skieruje tę sprawę do sądu pracy.

W swoim komunikacie Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP przypomniało, że takie konsultacje prawne świadczyło także przez cały okres władzy koalicji PO-PSL, kiedy według szacunków centrum z Telewizji Polskiej i Polskiego Radia zwolniono bezpośrednio lub pośrednio (poprzez spółki zewnętrzne) co najmniej 500 pracowników. Około 400 osób z tej grupy to pracownicy TVP przeniesieni w połowie 2014 roku do firmy Leasing Team, gdzie zostali zatrudnieni na etatach na dwa lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CMWP SDP: pomoc prawna dla zwalnianych dziennikarzy, apel do władz mediów publicznych

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej
Odważny krok. Niech prezes Skowroński uważa, bo jego też jeszcze wywalą z tego calego tvp. I co wtedy zrobimy bez jego świetnego programu, który oglądam z całą rodziną?
odpowiedź
User
B. Krzyk
Obłuda i cynizm. SDPiS popiera megaczystkę i organizuje pomoc dla jej ofiar.
odpowiedź
User
Antypeowiec
Choć wiem,że mi tego nie przepuścicie to muszę napisać Wam "do sztambucha." "Zmiana warty"dotycząca zwalnianych "dziennikarzy" to jak transfuzja dla chorego organizmu TVP,Kancelarii Prezydenta i in. Takie jest prawo polityki i ugrupowania,które objęło rządy w RP.Szczujnie antypisowskie ziały i zieją nienawiścią do wszystkiego co ma związek z odnową w Polsce.Dobrodziejstwo koryta z tłustym,darmowym żarciem odeszło i pozostała fatamorgana.Skargi do lewaków w UE to łabędzi śpiew niebezpiecznych drapieżników,który wcale nie o dobro Polski chodzi.
odpowiedź