SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co czwarty internauta nie wierzy Google

Prawie 25 proc. internautów uznaje wyniki wyszukiwania Google za mało wiarygodne - pokazuje ankieta przeprowadzona przez IMAS International. Natomiast nie może ich szybko zrozumieć co siódmy użytkownik tej wyszukiwarki.

Co czwarty internauta nie wierzy Google

23 proc. internautów jest zdania, że wyniki wyszukiwania Google wprowadzają w błąd, będąc niezgodnymi z treściami, do których prowadzą linki. Odnośniki pokazywane przez tą wyszukiwarkę za raczej wiarygodne uznaje natomiast 30 proc. użytkowników, a duże zaufanie ma do tego serwisu kolejne 40 proc. ankietowanych. Najbardziej nieufne do Google są osoby w wieku 25-34 lata i z wyższym wykształceniem, wśród których ponad jedna trzecia ocenia wyniki prezentowane na tej stronie jako mało wiarygodne.

Z kolei 15 proc. internautów uważa, że sposób prezentowania w Google wyników wyszukiwania nie pozwala na ich szybką ocenę. Przeciwnego zdania jest jednak aż 78 proc. użytkowników. Natomiast niekorzystanie z tego serwisu zadeklarowało tylko 0,2 proc. ankietowanych, czyli co pięćsetny z nich.

Badanie opinii na temat użyteczności wyszukiwarki Google zostało przeprowadzone przez


Bluerank przez IMAS International za pomocą usługi Omnibus Online. Badanie przeprowadzone zostało na próbie 557 respondentów, w wieku 18 - 54 lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co czwarty internauta nie wierzy Google

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl